Global Ukraine News

Обговорення Законопроекту 6175 про примусове позбавлення громадянства України

20 березня о 13-30 в УНІАН відбудеться круглий стіл на тему: «Обговорення Законопроекту 6175 про примусове позбавлення громадянства України». Організаторами заходу є Global Ukraine і УНІАН.

Питання для обговорення:

  • Чи існують ризики порушення прав людини, Конституції України, Статуту ООН, міжнародних договорів і зобов’язань, взятих на себе Україною в рамках участі в Європейській конвенції про захист прав людини та інших?
  • Чи існує загроза національній безпеці України, розколу суспільства у зв’язку з цим законом?
  • Чи існують ризики розриву зв’язків з діаспорою та активними українцями, які проживають за кордоном?
  • Чи існують ризики обмеження прав українців, які проживають за кордоном, в тому числі потенційні ризики дискримінації (відсутність їх представництва в парламенті, можливість працювати на держслужбі та інших органах влади в Україні, позбавлення права голосу людей і ін.)? Міжнародний досвід у вирішенні подібних питань.

Читайте за темою: Звернення до Президента та до Верховної Ради України щодо створення Національної Комісії для публічного обговорення питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців

До участі запрошені: Віолета Москалу, PhD, ініціатор і співзасновник мережі Global Ukrainians; Богдан Яременко, Майдан закордонних справ; Михайло Винницький, викладач НаУКМА та УКУ; Вадим Трюхан, український дипломат, юрист-міжнародник, голова правління ГО «Європейський Рух України»; Геннадій Болдир, директор департаменту міжнародного співробітництва ТПП України; Євген Уткін, засновник і президент хай-тек-холдингу KM Core; Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради; Ольга Айвазовська, «Опора»; Денис Ковриженко, старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації IFES; Ірина Сушко, Європа Без Бар’єрів, представник Реанімаційного Пакету Реформ; Роман Рубченко, Голова Правління, Представник Асоціації «Професійний Уряд»; народні депутати України (вул.Хрещатик, 4, конференц-зaл).

Читайте за темою: Паспортний удар Порошенка: які загрози несе президентський закон про громадянство

Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями. Онлайн трансляція заходу доступна буде тут та тут.

Нагадаємо, що 13 березня 2017 року Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про ‎внесення змін до закону України про громадянство, який пропонує позбавити українського громадянства осіб, що мають громадянство іншої країни, визначаючи цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. Законопроект одразу викликав хвилю дискусій, адже стосується великої маси закордонних українців, а станом на сьогодні українська діаспора та закордонні українці – найпотужніша сила підтримки України на глобальному рівні.

 

Поділитись

Коментарі закріті