В 2013 році вийшов перший подкаст оновленого «Громадського радіо». Це було інтерв’ю із Леонідом Кравчуком у програмі Сергія Андрушка «Кабінет». Тоді команда «Громадського радіо» ледве-ледве налічувала десятеро людей.
«Громадське радіо» стало фактично єдиною в країні групою радіожурналістів, які будують незалежну станцію, залишаючись поза контролем олігархів, політиків або держави. Головним пріоритетом є сприяння створенню незаангажованого та відповідального суспільного мовлення.
За три роки із маленького подкаст-радіо «Громадське радіо» перетворилося на мережу, що мовить 24 години на добу на 13 частотах у Києві, Дніпрі та на Донбасі, а також на супутнику і сайті. Професійна і самовіддана команда, понад 70 людей, виготовляє дев’ять годин прямого ефіру щодня.
Читати за темою: Українське радіо стало доступним у Криму
Наразі команда має намір розширити мовлення на великі міста та в інтернеті, а також підготувати нові радіопрограми.
Якщо трохи докладніше, то Команда «Громадського радіо» створила стратегію мовлення до 2020 року. У нас шість стратегічних пріоритетів:
- Сприяємо становленню суспільного мовлення в Україні;
- Досягаємо самоокупності та сталого фінансування;
- Стаємо доступним, тобто 95% населення України отримує можливість нас слухати;
- Створюємо нові і покращуємо якість старих програм за такими напрямками: суспільство і політика, культура та просвітництво;
- Збільшуємо кількість наших слухачів і читачів, і залучаємо до щільнішого діалогу тих, хто уже з нами;
- Запроваджуємо більш ефективне управління.
«Громадське радіо» принципово залишається неприбутковою організацією. Усі ресурси, що вдається залучити, використовуються для того, щоб надати інформацію слухачам і допомогти їм прийняти власні рішення. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для проекту не мета, а засіб.
«Наш успіх був би неможливий без участі наших доброчинців, які вже підтримали нас під час попередніх спільнокоштів – трьох в Україні і двох в США. Завдяки ним ми зібрали майже 300 тисяч гривень і більше 17 тисяч доларів. Ваша допомога потрібна нам, щоб отримати нові ліцензії на мовлення у нових містах, закупити, встановити та обслуговувати техніку, а також для того, щоб випускати нові програми.» – зазначають автори проекту. Зробивши свій внесок, кожен бажаючий може долучитися до розвитку неприбуткового і незалежного радіо. GU
Підтримати проект можна за посиланням.