Global Ukraine News

Українці у В’єтнамі: тут можна відкладати і по 500-1200 доларів у місяць

Автор: Володимир Мороз

Джерело: 20minut.ua

  • Приблизно 2000 українців проживають у В’єтнамі, з них 140 перебувають на консульському обліку, повідомляють у Посольстві України в цій державі.
  • Офіційна назва країни — Соціалістична Республіка В’єтнам. Більшіcть із українців проживають у курортних містах, як-от Муйне, Нячанг, Дананг, а також у Ханої та Хошиміні.
  • У В’єтнамі є можливість відкладати від 500 до 1200 доларів на місяць і витрачати певну суму на життєві потреби та маленькі приємності, розповідає українка, котра живе і працює в цій країні.

Читайте за темою: Український Клуб у Сінгапурі – місце, де кожен українець може зустріти своїх однодумців, співвітчизників, друзів

— Організацій громада не має, але українці тримаються разом. Спільно святкуємо національні свята, живемо великою родиною. Культурного центру у нас немає, — розповідає перший секретар з консульських питань посольства Денис Михайлюк. — У нас невелике Посольство. Але кожен може розраховувати на допомогу і Посольство також може розраховувати на допомогу співвітчизників.

В’єтнам майже удвічі менший за нашу державу, але його населення — понад 90 млн осіб. Про життя українців у цій країні розмовляємо з Оленою Дегтяр. За її словами, точна кількість українських громадян у В’єтнамі невідома. Але їх менше, ніж у сусідньому Таїланді.

— Я живу у місті Хошимін. Тут мені ще не доводилося зустрічатися з великою кількістю українців-експатів. Групи у Facebook на кшалт «Українці у В’єтнамі» немає.

— Чи існує організоване культурне життя українців?

— У мене є сумніви щодо цього. Насправді багато що залежить від Консульства України. У Малайзії, наприклад, консул — дуже активна леді. Тому час від часу там проходили зустрічі і свята за участю діаспори. Про це знали всі українці. Але наголошую: я живу у Хошимінi, можливо, у столиці щось буває.

— Чому і коли більшість українців виїхали у В’єтнам?

— Не можу відповісти на це запитання. Але якщо брати до уваги росіян, болгар, сербів, то усі шукають вищих зарплат і нових можливостей. А В’єтнам – країна, яка дуже швидко розвивається. До душі приїжджим і м’який клімат. Адже не всім подобається 5-7 місяців снігу, холодного дощу, відсутності сонця, зелені та вітамінів. Тут, у В’єтнамі, є майже усе.

Читайте за темою: “Йорданія – наші очі, Україна – наше серце“ – українська громада в Йорданії

– Чи важко адаптуватися у цій країні?

— До В’єтнаму я 10 років жила в інших країнах азіатського регіону. Тому великої проблеми з адаптацією не було. Та все ж таки Хошимін здивував: тут взагалі не розвинена система public transportation (громадського транспорту – прим. авт.). Місто, яке більше за Київ у три рази, все ще не має метро. Люди звикли пересуватися на мотоциклах. 7-8 мільйонів мотоциклів на дорозі щодня. Це – і проблема з трафіком, і з екологією. Досить важко сприймається відсутність молочних продуктів. Якісні – лише у дорогих магазинах, зазвичай усі – імпортні.

— Як місцеві жителі ставляться до українців? Чи існують стереотипи?

— Дехто з в’єтнамців вчився у наших містах, тому щось про нашу країну вони знають. Але, на жаль, з географією та геополітикою у більшості не дуже.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті