Global Ukraine News

Фінляндія допомагатиме у створенні «нової української школи»

Фінський уряд оголосив, що готовий підтримувати реформу шкільної освіти в Україні. Про це повідомила голова Міністерства освіти та науки України Лілія Гриневич. Передає Грамадське.

За її словами, фіни рідко обирають цей пріоритет для співпраці з іншими країнами, оскільки «у них і так є освітній туризм, всі до них їздять запозичувати досвід».

«Але коли вони побачили нашу концепцію «нової української школи» і вивчили всі документи, на політичну пропозицію уряду з приводу реформи освіти, вони сказали «так, це те, якою має бути школа і ми готові в це вкладатися», — розповіла Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що система освіти у Фінляндії є прикладом для багатьох країн, але дуже відрізняється від системи української освіти.

Читати за темою: Українців запрошують долучитися до одного з найбільших освітніх проектів для школярів

«Фінська школа, коли викладає матеріал, вона викладає його інтегрованими предметами, тобто немає специфічного поділу на багато предметів, як у нас звикли. Якщо ви гуманітарій, поглиблено вивчаєте цілу палітру гуманітарних предметів, то тоді ви можете отримати загальний інтегрований курс фізики, хімії і біології. У нас, нажаль, цього підходу не розуміють, він є цілком новий і зараз ми запропонували лише на громадське обговорення, поки що тільки як проект, а саме для старшої профільної школи 10-11 класів», — розказала пані Міністр.

За її словами, така система поки сприймається з великим спротивом в першу чергу вчителями.

Поділитись

Коментарі закріті