Global Ukraine News

Світовий Конґрес Українців  відзначив своє 50-ліття

26 лютого 2017 р. у Торонто, Канада, Світовий Конґрес Українців (СКУ) урочисто розпочав відзначення 50-ліття своєї діяльності в об’єднанні українських громад усього світу для просування інтересів України і українського народу під гаслом «Українці разом – майбутнє за нами!».

Ірина Мицак

Вшанувавши будівничих, президентів і віддане керівництво СКУ протягом усієї історії, учасники мали можливість ознайомитись із минулим СКУ, його численними досягненнями і сьогоднішньою силою цієї координаційної надбудови за підтримки своєї мережі українських громад у 53-ох країнах.

Євген Чолій

Коротка історія СКУ була представлена показом документального фільму під назвою «50 років Світового Конґресу Українців», продюсером якого є Ірина Корпан. Президент СКУ Євген Чолій виступив з промовою, під час якої відзначив важливу роль СКУ, який є голосом українського народу серед міжнародної спільноти, а також зростаючу важливість цієї ролі у зв’язку з безперервною гібридною війною Російської Федерації проти України.

Андрій Веселовський

Голова Світової комісії з відзначення 50-ліття заснування СКУ Іринa Мицак представила плани на 2017 рік, які спрямовані на підвищення обізнаності про СКУ та включають різноманітну програму заходів для мережі українських громад в 53-ох країнах, українців в Україні і кожного українця та друга України у всьому світі. Серед основних заходів передбачається проведення серії конференцій щодо майбутньої діяльності СКУ, які відбудуться в таких містах, як Буенос-Айрес, Брюссель, Львів, Нью-Йорк і Торонто. Головні заходи будуть проходити в Києві і Львові, Україна,  в серпні, та в Торонто, Канада, в листопаді.

Павло Ґрод

Читайте за темою: Українці в Еміратах презентували українську культуру на «Fashunity 2017» в Дубаї

У програмі прозвучали привітання від Єпископа Східної Єпархії Української Православної Церкви в Канаді Владики Андрія, Генерального консула України в Торонто Андрія Веселовського, Президента Конґресу Українців Канади Павла Ґродa, та відеопривітання від Директора Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою «Львівська політехніка» д‑рa Ірини Kлючковської та українських громад по всьому світу.

Зліва направо: Євген Чолій та Юрій Шимко (колишній Президент СКУ)

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Поділитись

Коментарі закріті