Global Ukraine News

У Генеральному консульстві України в Мілані презентували документальний фільм “Я піду за сонцем”

8 лютого у Генеральному консульстві України в Мілані презентували документальний фільм “Я піду за сонцем” про бойовий шлях легендарного 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України Івана Зубкова. Організували захід волонтери громадської організації “З країною в серці”, пише 5 канал.

Документальний фільм “Я піду за сонцем” розповідає про історію 90-го окремого аеромобільного батальйону, який народився саме під час АТО – першу його основу склали добровольці. Автором ідеї картини виступив Юрій Маковій, він і зібрав команду, яка втілили в життя цей задум“, – йдеться у повідомленні.

Читати: Українці у Відні пікетували представництво ОБСЄ 

Фільм представили бійці підрозділу, які побували у самому пеклі АТО. Олександр Скрипнюк бився зі своїми побратимами в аеропорту Донецька, ворог зумів захопити його в полон тільки непритомним. Сергій Приймак теж там воював. Медик Микола Вітенко витягував поранених товаришів під шаленими обстрілами промзони в Авдіївці 90 днів.

Я вважаю дуже важливими такі заходи, – сказав волонтер Юрій Маковій, голова громадської організації “З країною в серці”. – Адже про подвиги хлопців треба розповідати не тільки у нас, а й за кордоном. Першою ластівкою став Мілан. Ми зробили переклад фільму італійською. До того ж, у цій країні живуть і працюють багато українців, у котрих, як показала ця зустріч, болить серце за Батьківщину. Цікаво, що в залі були люди з Херсонщини, які впізнавали людей на екрані, тому що і самі вони, і їхні родичі допомагали 90-му батальйону, коли підрозділ виконував завдання в їхніх краях. Добре, що разом з моїми однодумцями вдалося організувати поїздку хлопців у Мілан. Сергію, Олександру й Миколі було що розповісти всім, хто прийшов. До речі, хочу подякувати генеральному консулу України в Мілані Роману Горяйнову і всім працівникам консульства за підтримку“.

Волонтери громадської організації “З країною в серці” зазначають, що Мілан – не єдиний пункт на “італійському маршруті”. У їхніх планах також Брешія, Комо, Генуя… Загалом – близько десяти міст, де є українські громади.

 

Поділитись

Коментарі закріті