Global Ukraine News

У Кракові відбудеться IV Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід»

У Кракові (Польща) з 2 по 9 квітня відбудеться IV Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід» #Wschod_Zachod. Це по-справжньому унікальна подія і єдина в своєму роді.

Мета фестивалю – поширення української культури за кордоном, укріплення зв’язків з українською діаспорою в різних країнах світу, привернення уваги європейської спільноти до неповторності українського театру і таланту українських акторів і режисерів на противагу дезінформації щодо історії та сучасності України, яка панує у західних ЗМІ.

Ідея проведення в Кракові фестивалю українського театру «Схід-Захід» належить Надії Мороз-Ольшанській та Марії Макаренко, а підтримку вони отримали в Центрі Молоді ім. док. Хенрика Йордана. Після проведення першого фестивалю, засновники фестивалю створили власну громадську організацію – Фундацію Масових Видовищ і Шоу-програм. За три роки фестивалю в ньому взяли участь професійні та аматорські колективи зі всієї України, а також Польщі, Литви, Німеччини, Австрії, Грузії – це близького 500 артистів.

Фестиваль проводиться під офіційним патронатом Міністерства культури і національного спадку Польщі, а також Маршалка Воєводства і Воєводи Малопольського, Президента міста Кракова і ректорів краківських університетів. З першого року нас підтримує Академія Гірничо-Хутнича. Фестиваль до сьогоднішнього дня проходить без фінансової підтримки державних польських чи українських установ.

Читати за темою: Український книжковий стенд представлять у Вільнюсі

«Щороку при організації фестивалю до нас долучаються волонтери, завдяки роботі яких вдається провести фестиваль. Зазвичай, це студенти та молодь, хоч інколи приходять і працюючі люди та діти. Більшість глядачів у минулі роки були поляки, але маємо надію, що розвинена українська громада в Кракові та Польщі в цілому цьогоріч буде активним глядачем», – розповідає Нідія Мороз-Ольшанська, співзасновник фестивалю.

Традиційно фестиваль проходить під певним девізом і цьогорічний звучить: «Per aspera ad astra» («Через терни до зірок»), тому Фестиваль представить театр в перспективі часу-простору-розвитку, від класики до сьогодення, від наймолодших акторів до професійних метрів сцени.

В цьому році до Кракова планують приїхати 23 театри з Києва, Чернігова, Сум, Харкова, Луганську, Херсону, Одеси, Житомирщини, Рівного, Чернівців, Львову, Нововолинську тощо. Також очікуються гості з Варшави, Тбілісі, Єревану. Вистави відбудуться як для дітей, так і для дорослих.

Читати за темою: 7 українських дизайнерів представили свої колекції на London Fashion Week

«Серед цікавинок цьогорічного фестивалю – Національний театр ім. Лесі Українки, Чернігівський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, Луганський академічний український музично-драматичний театр. І це тільки початок. Крім вистав, будуть проведені майстер-класи, відкриті лекції, презентації та виставки. Ми дуже хочемо щоб до фестивалю також залучилося Українство з Польщі. У Польщі з’явилося багато нових фірм, що розвиваються і ми можемо спільно допомогти собі. Організатори Фестивалю запрошують до співпраці партнерів фестивалю, зі своєї сторони даючи різносторонню рекламу!» – зазначає пані Надія. GU

Поділитись

Коментарі закріті