Global Ukraine News

“Йорданія – наші очі, Україна – наше серце“ – українська громада в Йорданії

Автор: Альона Москалу, Global Ukraine News

Йорданія — надзвичайно цікава країна Близького Сходу. Вона просякнута історичними подіями, будучи під впливом багатьох народів. Поєднання Червоного  та  Мертвого морів, пустелі, що займає більшість території, оливкові плантації, цілющі грязі, історичні місця — приваблюють людей з багатьох країн світу.

В цій чудовій країні проживають й українці. За останніми офіційними даними (а за не офіційними набагато більше) близько 5 тисяч українців. Українська громада переважно складається з жінок-громадянок України, одружених з громадянами Йорданії та дітей від змішаних шлюбів.

Про те як українці адаптуються до життя в такій екзотичній країні та зберігають при цьому українські традиції та культуру Global Ukraine News розповіла координатор українського об’єднання «Українська хата в Йорданії» Ольга Завидняк.

Ольго, розкажіть, будь ласка, про себе: чим займаєтесь та як опинились в Йорданії?

Я – українка, родом із Закарпаття, мама двох  діток, одружена, проживаю в сонячній Йорданії. Я фахівець з міжнародних відносин з міжнародним досвідом роботи, зокрема була учасником студентського обміну в США, також працювала в Посольстві України в Хашимітському Королівстві Йорданії.  Я  також співачка і композитор, довгий час займалася культурною діяльністю, тому наразі поєдную свої професії, досвід та навички займаючись українською народною культурною дипломатією.

 Як українці адаптуються до життя в Йорданії, з якими складнощами стикаються?

Звичайно адаптація проходить досить важко: інша мова, традиції, менталітет, кліматичні умови, проте здебільшого вважається, що Йорданія найдемократичніша країна на Близькому Сході. Тут є можливості для розвитку.

Але найголовніше, що допомагає людині адаптуватися в чужому світі – це громада, друзі, краяни, однодумці, які допомагають не загубити себе, свою мову, свою культуру, звичаї та мрії. Ми завжди допомагаємо один одному порадами, корисною інформацією про життя в цій країні, що дозволяє нам гармонійно поєднувати звичаї та культуру України та Йорданії в нашому тутешньому житті.

Читати за темою: Українські матусі в Еміратах креативно відзначили з дітками Halloween (Фоторепортаж)

Скільки людей налічує саме  Ваша громада Українська хата в Йорданії ?

В нашій громаді налічується біля 300 осіб. До неї входять талановиті, щирі українці, активісти, художники, поети, музиканти, спортсмени,  майстри  рукоділля та кулінарії, та просто громадяни – мами зі своїми дітьми, які мають потребу в культурному розвитку.

Зокрема активні діячі громади: Юлія Мілгородська – наш pr менеджер, підтримує зв’язки з громадськістю та бере участь в організації свят; Тетяна Сонець – організатор , ведуча святкових подій, майстер рукоділля, навчає дітей хендмейду; Вікторія Абу Кадум поетеса, художниця, вчить дітей малюванню; Валентина Жиліна – вчитель початкових класів (української мови); Ахмад Бурхан – тренер з дитячого боксу, професійний спортсмен; Антоніна Малімон – художниця; Неля Канівець – вчитель дитячої хореографії; Анна Аль Арабіят – майстет рукоділля, Марина Отман – фотограф; Фоменко Павло Ілліч – вчитель гри на скрипці. Я в свою чергу веду дитячий гурток естрадного вокалу та координую діяльність нашої громади. Також активістами громади є: Султан Абу Аль-руб, Алаа Отум, Бадіє Ханайфа Наталія Канан, Юлія Рудяченко, Анаа Маслова, Вікторія Жиліна, Оксана Шевченко, та багато інших.

Наші чоловіки, громадяни Йорданії також активно беруть участь в Українських громадських зібраннях  і активно нас підтримують.

Яке культурне життя українців у вашій країні? Які акції, заходи проводяться?

Ми відзначаємо майже всі національні свята України, а також долучаємось до міжнародних свят та цікавих подій в Йорданії. В 2015 році вперше наш вокально-танцювальний колектив представив Україну на різдвяній благодійній дипломатичній ярмарці.  Потім провели новорічний концерт в приміщенні посольства з Дідом Морозом та подарунками від спонсора компанії «Рошен»  за сприяння посольства. Громаду радували дітки, наші зірочки, які  танцювали та співали пісні.

Українські пісні під Новий рік

Танок “Дивна квітка”

Досить значною подією стало свято з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ми підготували концерт: вокально-танцювальний  дитячий та дорослий колективи, які виконували пісні на слова Шевченка, танцювали під  українські пісні.  На свято зібралося багато людей, майже всі у вишиванках. Свято було дуже позитивним і веселим.

Свято з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Українська громада та наш Посол України з дружиною. Біля приміщення посольства в День народження Шевченка

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті