Global Ukraine News

Новий мистецький проект «Креативна класика»

В Україні  стартує мультизадачна платформа Творча лабораторія «Start-OFF» – цільова площадка креативного бізнесу.

На меті платформи – робочі місця для людей творчих професій, спеціалістів у сфері IT та інновацій; виробництво культурного та інноваційного IT-продукту, як новітніх форм творчості; промоція  української культури в світі; інтеграція в світову культуру через реалізацію власних  ідей, проектів.

Мистецький проект «Креативна класика» – перший з проектів  Творчої лабораторії  «Start-OFF»  в рамках  програми «Культурна дипломатія» – покликаний  об’єднати суспільство за допомогою музики та інших галузей культури і пропагувати у світі досягнення української класичної музичної  композиції, українські народні музичні інструменти і виконавців.

Читайте за темою: Альбом української класичної камерної музики отримав високу оцінку від провідних закордонних музичних видань

Він присвячений 100-річчю видатного українського композитора Миколи Васильовича Дремлюги, автора ноу-хау в композиції, який використовував математичні принципи в написанні музичних творів («Симфонія №3»), а також надав бандурі академічний статус міжнародного рівня, зробивши з українського народного  інструменту учасника класичного музичного простору.

Перший виступ з  Програми «Музика як дипломатія» (виконавиця твору Ольга Буга – бандура, спів) відбувся на V Форумі Global Ukrainians (Київ, 7-8 липня).

Запропоновані заходи і творчі форми культурного продукту розраховані на різні цільові аудиторії  усіх регіонів України, а також (програма «Музика як дипломатія») на аудиторію інших країн світу і українську діаспору, з метою зацікавити і залучити до спільного творчого процесу якомога більше митців і шанувальників мистецтва.

Читайте за темою: Український гурт «Zetetics» підкорив Європу акустичними виступами просто неба

Ініціатори:

  • Марина Дремлюга, автор проекту Творча лабораторія «Start-OFF», засновник та CEO НВО  «Лабораторія Альтернативних Технологій»;
  • Юрій Постол, виконавчий продюсер проекту Творча лабораторія «Start-OFF», кіномитець.

Куратори Мистецького проекту «Креативна класика»:  

  • Галина Менкуш, народна артистка України, видатний митець української культури, входить до сотні найвидатніших українців двадцятого століття;
  • Людмила Коханська, заслужена артистка України, бандуристка-вокалістка, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, керівник кафедри бандури НМА України імені Чайковського, викладач бандури та вокалу кафедри бандури та фольклору Київського національного університету культури і мистецтв;
  • Людмила Зеленюк, заслужений діяч культури України, кавалер ордена «Зірка економіки України 1 ст.» (за ефективне управління підприємством-лідером галузі).

Учасник Програми «Музика як дипломатія» – Ольга Буга, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, асистент-стажист другого року навчання у Національній музакадемії імені Петра Чайковського (клас проф. Заслуженої артистки України Людмили Володимирівни Коханської).

Поділитись

Коментарі закріті