Global Ukraine News

Кримськотатарський одяг на сторінках модного видання Vogue

В журналі Vogue вийшла стаття про кримськотатарський національний одяг під назвою «Сумна, багата і повна надій історія, що ховається за кримськотатарським традиційним одягом».

Як і більшість традиційних суконь, одяг має багату, давню історію. Вишиті каптани поєднані з фіалковим, рубіновим та смарагдовим кольорами та оздоблені золотистою філігранною вишивкою, пише видання. Велика частина кримськотатарського одягу була знищена або втрачена після трагічного примусового переселення кримських татар.

Фото: Pravda.ua

Читайте за темою: Про красу українських вишиванок розповіло популярне видання Vogue

Автор статті розповідає не лише про кожну деталь національного костюма, а й історію кримськотатарського народу: про депортацію під час Другої світової війни, повернення у 90-х рр. та окупацію Криму Росією у 2014 році.

У фотосесії для модного журналу взяли участь дизайнер Еді Карімова, її сестра Алиме, інструктор із танцю Ельнара Абдуллаєва та відома модель Евеліна Мамбетова.

У підборі одягу для зйомки виданню допомагала українська стилістка Надія Шаповал, якій вдалося врятувати кілька кримськотатарських строїв з анексованої території Криму

Поділитись

Коментарі закріті