Global Ukraine News

Як Папа Римський допомагає Донбасу

Гуманітарна акція «Папа для України» почалася ще у квітні, коли під час богослужіння Понтифік оголосив про збір допомоги для людей, які постраждали від війни або стали внутрішніми переселенцями на сході України. Про це повідомляє ВВС.

Допомогу збирали у католицьких церквах Європи. Папа Римський пожертвував 5 млн. євро від себе. Всього зібрали 12 мільйонів євро. Перший транш у шість мільйонів перерахували Україні у грудні. Відповідальними за акцію є Державний Секретаріат та Папська Рада Cor Unum, через Апостольську Нунціатуру в Україні.

Читайте за темою: Українські колядки звучатимуть біля найважливішої католицької святині

Папська Рада Cor Unum відібрала 60 організацій, через які будуть надавати допомогу. До їхнього числа входять: римо-католицькі та греко-католицькі парафії, волонтери, протестантські церкви та світські громадські організації. З ними підписують угоди.

Перші кілька проектів вже отримали фінансування. У Красногорівку закупили продукти, воду, електроплитки, буржуйки, паливні брикети, у будинках встановлювали твердопаливні котли.

У Мар’їнці засклили будинки. Продукти і дитяче харчування завезли в прифронтові селища у «сірій» зоні. За зібрані Папою Римським гроші закупили одяг, взуття та ліки для переселенців, пенсіонерів, інвалідів, які найбільше постраждали від конфлікту та проживають у зоні проведення АТО – селище Виноградне, Сопіно, Приморське, Сартона, Талаківка.

Читайте за темою: Унікальна книга про візит Івана Павла ІІ до України

У Донецькій області ліки та їжу завезли у Покровськ (Красноармійськ), Краматорськ, Добропілля, Дружковку, Слов’янськ, Авдіївку, Костянтинівку. Паливо і електрообігрівачі закупили для переселенців, а КПП у Станиці Луганській обладнали пунктом обігріву.

Коментарі закріті