Global Ukraine News

Найшвидший в світі піаніст, який не цурається свого українського коріння, дасть концерт в Австралії

В одному з найкращих концертних залів Сіднея City Recital Hall 28 січня відбудеться концерт відомого композитора і піаніста українського походження Любомира Мельника. Про це повідомляє Sydney Morning Herald. 

Музикант розробив оригінальний стиль гри на фортепіано – «безперервна музика», в основі якого і лежить дуже швидке виконання. Автор пропонує запаморочливі швидкі безперервні мелодії, які при тривалому прослуховуванні здатні перенести людину в інший вимір. Мельнику належить рекорд найбільш швидкісного в історії виконання на фортепіано – він може грати 19,5 нот в секунду.

Окрім незвичної манери виконання, австралійську публіку приваблює у Мельникові його філософський підхід до музики і життя. Автор сповідує простоту, що часом межує з аскетизмом, оскільки безперервна гра іноді може тривати кілька днів.

Читайте за темою: В Києві стартувала творча акція поетів і музикантів «Дорога на Схід»

Попри те, що тривалий час Любомир Мельник живе за кордоном (у Франції, Канаді), він вважає себе українцем. Більше того, вважає, що лише українець може винайти таку музику, оскільки «творча частина суспільства не вмотивована грошима, у той час коли світ схиблений на грошах». Крім того, в інтерв’ю ВВС композитор заявляв: «Я – українець. Українцем народився, українцем помру. І дуже важливо, щоб світ усвідомив, що якби я народився у Франції, Британії, Бразилії чи в будь-якій іншій країні, моєї музики би не існувало».

Пану Мельнику 68 років, народився він у 1948 році в Мюнхені. Згодом після народження сина його сім’я переїхала до Канади, до міста Вінніпег. Вивчав латину й філософію в Коледжі Святого Павла, який є найбільшим католицьким коледжем в усій провінції Манітоба. Аспірантуру закінчив в Університеті Куінс в Кінгстоні, також за спеціальністю «Філософія».

Читайте за темою: Вуличний музикант з Британії підірвав Інтернет кавер-версією пісні Джамали «1944»

З 1973 по 1975 роки Любомир Мельник жив у Парижі. Працював разом з Каролін Карлсон у Паризькій опері, писав музику для хореографічних постановок, тоді ж створив і свою методику гри на фортепіано. В репертуарі 68-річного музиканта понад 120 написаних ним композицій в дусі мінімалізму, серед яких твори на українську тематику.

Коментарі закріті