Global Ukraine News

Вперше українка – в списку найкращих ілюстраторів світу

13 січня Болонський ярмарок дитячої книги (Bologna Children’s Book Fair 2017) оголосив список відібраних ілюстраторів до експонування у 2017-му році. До їх числа увійшли 75 ілюстраторів з 18 країн світу. Серед цього списку – і це одна з перших українських перемог у 2017 році – роботи української художниці Анни Сарвіри. Про це повідомляє проект Читомо.

На виставку були відібрані ілюстрації до нової книжки видавництва «Люта справа» – «Геть дорослих!» Сергія Прилуцького і Олени Степаненко.

Читайте за темою: Наймолодшій письменниці й ілюстратору України – 9 років

Анна розповідає, що вперше дізналася про виставку в Болоньї у 2008-му і тоді ж уперше відправила роботи, проте їх не взяли. Відтоді художниця відправляла роботи щороку. Українка зазначає, що є великою фанаткою Yoon Joohee, Pawla Pawlaka і Марі Міньо, а останні двоє виставлялися на виставках Pictoric на Книжковому Арсеналі.

Болонська виставка ілюстрації відбувається щороку з 1967-го, ставлячи собі за мету представлення останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Однією з винагород для учасників, які потрапили на виставку, є публікація їхніх ілюстрацій у щорічному каталозі, що розповсюджується серед видавців по всьому світу (через видання чотирма мовами від Corraini Edizioni, JBBY та Chronicle Books), а також можливість отримати міжнародну відзнаку Fundación SM – з чеком на $ 30 тис. та публікацію в іспанському видавництві. Після Болонського ярмарку виставка помандрує світом у Японію, Китай та США.

Читайте за темою: Український художник-ілюстратор, роботи якого здатні зачарувати кожного

Найширше на виставці у 2017-му будуть представлені італійські (16), французькі (7), іспанські (6) та японські ілюстратори (6). Переможці обрані з-поміж понад 3000 конкурсантів. Від України зареєструвалися лише сім ілюстраторів.

Анна Сарвіра — художниця, ілюстраторка, дизайнерка. Проілюструвала низку книжок видавництва «Грані-Т», зокрема твори Галини Вдовиченко «Мишкові Миші», Міхаїла Яснова «Неслухняний дідусь», «Казки Індокитаю», Тетяни Щербаченко «Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала». Брала участь у багатьох виставках в Україні і за кордоном та здобула перемогу на Міжнародному фестивалі дизайну COW. Також вона є співзасновницею клубу ілюстраторів Pictoric.

Поділитись

Коментарі закріті