Global Ukraine News

У Німеччині віднайшли могилу видатного українського історика

У Німеччині знайдено могилу відомого історика Наталії Полонської-Василенко, яка довгий час вважалася втраченою. Про це повідомляє Інститут національної пам’яті у Facebook.

Як зазначили в установі, могилу Полонської-Василенко віднайшли на кладовищі в будинку для літніх людей в Дорнштадті неподалік Ульма, Баден-Вюртенберг (Німеччина). Наталя Полонська-Василенко померла там 8 червня 1973 року.

Читайте за темою: У Чехії в могилі українського письменника Олександра Олеся поховали іншу людину

Наталія Полонська-Василенко-Моргун – історик, археолог, археограф, архівістка, мемуаристка. Представниця історичної школи учня Володимира Антоновича Митрофана Довнар-Запольського. Перша жінка, обрана приват-доцентом Університету Св. Володимира (нинішній КНУ імені Тараса Шевченка). Її археографічні студії стали одним із джерел розвитку української історичної науки.

У 1940 році вона з тріумфом захистила у Москві в Інституті історії АН СРСР дисертацію на тему: «Нариси з історії заселення південної України в середині XVIII століття (1734—1775 рр.)», але залишилася працювати в Україні. З 1944-го перебувала в еміграції. У 1944—1945 рр. — професор Українського вільного університету у Празі та Мюнхені (1945—1973).

Читайте за темою: На Полтавщині на могилі болгарського царя побудують масштабний меморіал

З 1951 року разом із своїм третім чоловіком економістом Олександром Моргуном жила в Німеччині у будинку для літніх людей, що знаходився у містечку Дорнштадт біля Ульму. На честь Наталі Полонської-Василенко в місті Дніпрі названа вулиця.

Коментарі закріті