Global Ukraine News

У Чехії в могилі українського письменника Олександра Олеся поховали іншу людину

Останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований на Ольшанському кладовищі у Празі примусово ексгумовані. Про це повідомляє ZN.UA.

За інформацією видання, у могилі українського письменника збираються поховати іншу людину.

Як пише видання, за чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром в 20 тис. чеських крон на 10 років (близько 20 тис. грн. – ред.). За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 3 січня 2017 року, плани подальшого поховання останків Олеся і його дружини невідомі.

Міністр інформполітики Юрій Стець зазначив в коментарі ZN.UA, що відповідні державні установи вже проінформовані про проблему і намагаються розв’язати її.

Читати за темою: Прикарпатський гурт заколядував разом з президентом Польщі

Водночас, інформація про ситуацію навколо могили українського письменника спричинила чималий резонанс у соціальних мережах. Чимало відомих публічних осіб висловилися за те, щоб перепоховати Олександра Олеся в Україні. Зокрема з такою ідеєю виступив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«Як варіант, можна перепоховати геніального українського поета на Байковому кладовищі у Києві», – написав він на своїй сторінці  Facebook.

В свою чергу Президент України Петро Порошенко доручив вітчизняному МЗС терміново втрутитися у ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії.

Коментарі закріті