Global Ukraine News

Українців по всьому світу запрошують долучитися до флешмобу «Щедрик»

До 100-ліття всесвітньо відомої та перекладеної багатьма мовами мелодії «Щедрик» Миколи Леонтовича, розпочався світовий флешмоб співів щедрівки, який має на меті нагадати про багатогранну культуру України: про людей, що тут живуть, про наше сьогодення та розвиток. Проект здійснено волонтерами за власні кошти.

«Запрошуємо Вас взяти участь у флешмобі, поширити наше відео, зробити своє та передати естафету далі із закликом співати з Україною! Долучайтесь, знімайте відео, ставте хештег #singwithUkraine, #100yearsShchedryk та передавайте естафету тим, кого любите! Повернемо «Щедрик» Україні!», – закликають організатори флешмобу.

«Місія цього проекту – нагадати світові про Україну, її культурні цінності, про Різдво, про теперішню ситуацію в країні. Головне завдання – донести потрібні меседжі про Україну іноземній аудиторії. Ця пісня – наша пісня свободи. Це – наш символ: хороший, добрий, впізнаваний. Символ єдності і національних традицій. Ця пісня – символ тепла і сім’ї, символ віри в завтрашній день, бо звучить в кожній оселі в колі рідних і близьких людей», – розповідає ініціатор ідеї Наталія Гривняк. 

Читайте за темою: 100 років «Щедрику»: неймовірний ролик про найпопулярнішу у світі українську мелодію

Активісти вже зробили вірусне відео до 100-ліття «Щедрика» Миколи Леонтовича, яке покликане розповісти про цікавих, талановитих людей з історіями, що найкраще розповідають про сучасну Україну.

Читайте за темою: Українські колядки прозвучали в Білому Домі

Це відео під хештегом #singwithUkraine із закликом щедрувати українською або англійською з 1 січня було запущено як флешмоб, проект культурної дипломатії, який триватие до 14 лютого. Відео не лише поширене на YouTube, але і на сайті флешмобу. Пізніше на сайті також з’являться стоп-кадри з короткими історіями учасників. Нагадаємо, що в рамках флешмобу закликають передавати естафету щедрування трьом друзям.

Коментарі закріті