Global Ukraine News

100 років «Щедрику»: неймовірний ролик про найпопулярнішу у світі українську мелодію

До ювілейної річниці «Щедрика» агентство PlusOne презентувало відеоролик, який розповідає історію найпопулярнішої різдвяної мелодії світу. Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року. Про це повідомляє 24 канал.

«Щедрик» – одна з найпопулярніших новорічних пісень у світі. Існує безліч варіацій виконання й обробок мотиву. ЇЇ англомовний варіант Carol of the Bells звучить у багатьох голлівудських фільмах, серед яких такі культові, як «Гаррі Потер» та «Один вдома». Це той випадок, коли творчий здобуток українців відомий усьому світові. Тому нам варто про це говорити та є чим пишатись», – прокоментувала ідею відео керівник проекту Оксана Крячко.

«Щедрик» — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Читати за темою: Українські колядки вперше прозвучать під головною ялинкою Лондону

У листопаді 2016 року на відзначення 100-річчя першого виконання Щедрика стартував флешмоб «Щедрик 100 challenge». Суть флешмобу полягає у створенні в інтернет-мережі своєрідної галереї виконання «Щедрика» різними людьми в Україні та за її межами.

Для участі потрібно записати на відео виконання «Щедрика», розмістити відео на каналі «YouTube» та у соціальних мережах, позначити хештегом #Щедрик100challenge та кинути виклик мінімум трьом колективам або виконавцям

Коментарі закріті