Закордонні ЗМІ про Україну: допомога від Трампа, провокації в Криму та «авантюра, що не окупилася»

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну минулого тижня (07-13.11.2016) набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі. Також не варто забувати, що ключовою темою тижня були вибори в США, спочатку спостереження за ними, а потім  – шок від результатів, тому це також позначилося і на матеріалах про Україну.

Минулого тижня найрезонансніші публікації про Україну вражали своїм різноманіттям: це і відставка Саакашвілі, і врода українських жінок, і вибори в США, і Голодомор, і навіть «фейки» російської пропаганди, які набули гарного для пропагандистів, але поганого для українців розголосу. Отже, пропонуємо Вам ТОП-5 матеріалів про Україну.

Читайте за темою: Зовнішньополітичний шок: як реагував світ на перемогу Дональда Трампа

 «Ручна граната» Порошенка, проект, що не «вигорів»

7 листопада в популярному британському виданні The Guardian вийшла стаття під назвою «Міхеїл Саакашвілі припиняє перебування на посаді  губернатора Одеської області». Згідно з даними моніторингу ОКО, вона набрала 2283 пункти суспільного резонансу, а на самому сайті містилася інформація про 2565 переглядів цього матеріалу.

Для початку автори наводять ключові палкі тези під час промови колишнього губернатора: «Яка різниця для українців, хто буде ставитися до них як бруду: Петро Порошенко або Янукович; яка різниця, хто буде красти у них? », «Я зроблю все, що потрібно, поки ми не отримаємо повної перемоги, щоб звільнити Україну від цієї нечисті, від цього корумпованого бруду, який спекулює на крові наших солдатів і жертвах Майдану і який зрадив ідеї української революції».

Основною причиною відставки Саакашвілі автори називають корумпованих чиновників і відсутність політичної волі до проведення реформ. Не оминули в статті і прямі звинувачення грузина на адресу Порошенка: «Він не ворухнув пальцем, щоб реалізувати цей проект (реформи в Одеській області – ред.). Я просто хочу запитати: скільки Ви можете брехати і обманювати»?

Наголошують і на неоднозначності призначення Саакашвілі на пост губернатора: «Саакашвілі завжди був ризикованим призначенням Порошенка, який «кинув» його в Одесу, як «ручну гранату», в надії, що він буде боротися з ворогами президента і забезпечить рідкісний успіх в  боротьбі з корупцією. Ця авантюра не окупилася».

Згадується у матеріалі і інцидент у грудні минулого року: сварка між Саакашвілі та міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, яка закінчилася тим, що міністр кинув склянку з водою та назвав губернатора Одещини «схибленим народником», а Саакашвілі в свою чергу схарактеризував Авакова «злодієм, який би сидів у в’язниці».

Читайте за темою: Українська епопея «Задекларовані»: реакція іноземних ЗМІ

І куди ж без згадки про українські електронні декларації: вчергове видання дивується розмаху статків «народних обранців», прірвою між зубожілим народом та можновладцями, які володіють «мільйонами доларів готівкою, розкішними автомобілями і годинниками, великими колекціями вин, а в одному випадку навіть особистою церквою».

Читати далі

1 2 3

Коментарі закріті