Юна українка перемогла на конкурсі стартапів у Польщі

10-річну кримчанку Кіру Сухобойченко визнали однією з переможниць конкурсу дитячих стартапів у Польщі за винахід «Летючий рюкзак». Про це Крим.Реалії повідомив батько школярки, колишній кримський громадський активіст Сергій Сухобойченко, який після російської анексії півострова разом із сім’єю переселився до Польщі.

Читати за темою: Школярі з Києва створили проект переробки відходів шкільних їдалень

«Кіра винайшла цікавий спосіб, як зробити шкільний рюкзак для учня більш легким. Для цього потрібно наповнити нижню частину рюкзака гелієм, який і зробить ранець легким і зручним для використання», – розповів Сергій Сухобойченко. Винахід кримчанки отримав найбільшу кількість голосів за підсумками конкурсного голосування в інтернеті – 4182 голоси. Згідно з умовами, ідея з найбільшою кількістю голосів отримає річний сімейний пакет доступу в Науковий Центр Коперника у Варшаві.

Конкурс був організований компаніями MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A і Zgoda Projekt. В рамках конкурсу діти демонстрували свої винаходи, модернізували існуючі речі, які можуть допомогти в повсякденному житті або навіть змінити світ.

За словами Кіри Сухобойченко, їй вдалося винайти свій стартап, виходячи з власного досвіду носіння важкого шкільного рюкзака. «Летючий рюкзак – це моя мрія, тому що мій рюкзак став настільки важким, що довелося перейти на рюкзак на колесах. До того ж лікар сказала в школі, що якщо я носитиму на спині свій ранець, то матиму проблеми з хребтом. Я злякалася і вирішила, що потрібно купити летючий рюкзак, але такого в інтернеті не знайшла. А ідея народилася, коли їхала з татом у метро і побачила дівчинку з гелієвою кулькою», – розповіла вона в презентації до свого стартапу.

Читати за темою: Українці увійшли до списку інноваційних лідерів Східної Європи

Конкурс дитячих стартапів проводився в Польщі з 1 до 15 листопада серед вікових категорій: 4-8 років і 9-14 років. У ньому були представлені 83 стартапи.

До 5 грудня журі належить визначити інших переможців. Серед призів – грошові винагороди, річний курс навчання англійської мови і ґаджети.

Коментарі закріті