Global Ukraine News

Проект «Щирі. Спадщина» незабаром відкриється у Києві

9 грудня у ТЦ «Домосфера» відкриється виставка проекту «Щирі. Спадщина». Про це зазначають організатори на сторінці Facebook.

«За останні два тижні ми проїхали більш, ніж 3000 км Україною в пошуках історій про костюми, музеї, які їх зберігають, і колекціонерів. Ситуація вкрай важка – регіональні музеї не отримують державного фінансування, безцінні костюми зберігаються в абсолютно неналежних умовах, колекції не систематизовані, не описані, вони втрачаються. Тому цього року проект вирішує два завдання: показати різнобарв’я, глибину українського костюму та зібрати кошти на підтримку регіональних музеїв», – зазначила організатор проекту, керівний директор ТЦ «Домосфера» Наталія Кравець в інтерв’ю для ELLE.

Читати за темою: Українське намисто: історія, різновиди, символіка

За 15 годин зйомок учасники проекту приміряли понад 30 українських строїв кінця XIX-початку XX століття, а також близько 30 кг прикрас.

Участь у проекті взяли: Тіна Кароль, Анна Завальська, Олена Рева, Наталя Каменська, Маша Єфросиніна, Соломія Вітвіцька, Регіна Тодоренко, Марічка Падалко, Ольга Фреймут, Ганна Різатдінова, Дмитро Шуров із родиною, подружжя Нати Жижченко (ONUKA) та Євгенія Філатова (The Maneken).

Історія благодійного проекту «Щирі» розпочалася у 2014 році. Тоді українські зірки знялися у фотосесії в національному вбранні для благодійного календаря.

Усі зібрані кошти організатори акції передали «Волонтерській сотні».

Цього разу благодійна акція проводиться для підтримки регіональних музеїв України. Тож у 2016 році проект «Щирі» розповідає про різноманіття українського національного вбрання та збирає кошти на музеї.

Читати за темою: Вишиванка: історія, легенди та модні тренди

У другій частині проекту «Щирі» знімальну групу консультували представники Українського інституту історії моди, для фотосесій зібрали найкращі вбрання кінця XIX – початку ХХ століття. GU

Коментарі закріті