Global Ukraine News

В Україні запущено новий проект проти корупції за 19 мільйонів доларів

Мінекономрозвитку розпочинає масштабний проект, спрямований на протидію корупції через реформу електронного врядування.

Проект «Прозорість та підзвітність у державному адмініструванні та послугах» вартістю $19 млн буде тривати 5 років. Він реалізується спільно з Державним агентством з питань електронного урядування України, USAID Ukraine (USAID Україна) і Урядом Великої Британії.

Читати за темою: Що вдалося в сфері української декомунізації?

Головне завдання проекту – прискорити процес реформ у таких ключових сферах, як електронні закупівлі, відкриті дані та електронні послуги. Серед іншого, мова йде про регулярну публікацію даних органами влади, інтеграцію ключових держреєстрів, що дозволить підвищити ефективність і прозорість адмінпослуг.

У сфері публічних закупівель проект допоможе підняти на якісно новий рівень моніторинг тендерів, навчання і професіоналізацію закупівельників. Так, спільно з Kyiv School of Economics буде створено Центр передового досвіду для спеціалістів із закупівель, який має підготувати щонайменше 500 фахівців.

Окремий напрямок проекту – це підтримка моніторингу закупівель. «Ми створили систему ProZorro максимально відкритою, і це дає величезні можливості для збору і обробки даних, – зазначив Нефьодов Максим. – Головне наше завдання – попередити зловживання і виявити порушення. Саме тому ми підсилюємо також напрямок навчання активістів і правоохоронців».

Поділитись

Коментарі закріті