Global Ukraine News

В Україні 26 лютого стане Днем опору кримчан російській агресії

Незабаром минає три роки від початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Українська держава 26 лютого буде офіційно відзначати третю річницю цих подій, оскільки саме цього дня тисячі кримчан на заклик Меджлісу виступили проти російської окупації. 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Криму відбувся багатотисячний мітинг кримськотатарських активістів на підтримку територіальної цілісності України.

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали переслідувати та ув’язнювати кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу. За даними російського слідства, тоді через тисняву загинули двоє мітингувальників, 79 осіб дістали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. А минулого року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента про відзначення щорічно 26 лютого Дня опору кримчан російській агресії.

Читайте за темою: Звернення до Global Ukrainians з проханням залучитись до флешмобу «Крим – це Україна»

До третьої річниці анексії Криму українців по всьому світу закликають долучитись до акцій та заходів, метою яких має стати нагадування міжнародній дипломатії й світу в цілому про геополітичні злочини Російської Федерації на території України як суверенної європейської держави, а також про необхідність законного повернення окупованого Криму до складу України.

Аби привернути увагу до пам’ятної дати, крім флешмобів, активісти можуть також проводити покази фільмів, які наявні у вільному доступі у мережі (https://www.youtube.com/watch?v=umi0XbHFIV8), дискусії, доносити до спільноти історії людей, які постраждали в результаті окупації півострова.

Читайте за темою: Журнал «Територія. Крим» – аналітично-інформаційне щомісячне видання про життя Криму

Також хочемо звернути увагу на документальну ресурсну базу проекту Державного комітету телебачення і радіомовлення України «Розкажи про героя» (інтернет-платформa аудіовізуальних творів про події в Українi). За роки існування проект зібрав велику кількість матеріалів, які можна використати як інструмент для донесення правдивої інформації про події в Криму та в Українi.

На ресурсі представлені такі унікальні фільми як «Між миром та війною», «Не  підлягає  забуттю», «Лицарі небесної варти», «Воїни миру», «Пам`ять священна» та багато інших. Завантажити розміщену аудіовізуальну продукцію можна за посиланням.

Лише синергією зусиль ми не дамо світу забути, що «Крим – це Україна».

Поділитись

Коментарі закріті