Global Ukraine News

Українці підтримують вітчизняну анімацію флешмобом

Серед українських користувачів Facebook стартував флешмоб, присвячений 90-річчю вітчизняної анімації, зокрема ювілею одного з перших українських мультфільмів «Казка про солом’яного бичка». Про це повідомляє Cultprostir.

Для участі у флешмобі потрібно  викласти епізод з улюбленого українського мультфільму з хештегами #УлюбленийМультик #НашійАнімації90. До мультиплікаційної ініціативи, серед інших кіноманів, вже долучилися музиканти Едуард Приступа (Діля) та Олександр Положинський.

«Той факт, що майбутня ретроспектива українських анімаційних картин, знятих у різних техніках, стартувала з флешмоба – спроба багатьом нагадати про вітчизняну анімацію. Мені точно нагадувати не потрібно, але людей це до спільноти залучає», – розповіла виконавчий директор Української анімаційної асоціації Олена Голубева.

Читайте за темою: Український мультик б’є рекорди міжнародного прокату

У 1927 році були зняті перші українські мультики – «Українізація» (Київ) і «Казка про солом’яного бичка» (Одеська кіностудія). Серед шедеврів вітчизняної анімації за 90 років – «Як козаки..», «Як жінки чоловіків продавали», п’ятисерійна новела «Людина і слово», «Пригоди капітана Врунгеля» та багато інших. А свіжий український мультик «Микита Кожум’яка» підкорив маленьких глядачів не в одній країні світу.

 

Поділитись

Коментарі закріті