Global Ukraine News

Український дівочий хор привіз із Німеччини три «золота»

Камерний дівочий хор Київської музичної школи-інтернату імені Лисенка взяв участь у найпрестижнішому світовому конкурсі хорів «Гран-прі націй-2017» у Німеччині та повернувся звідти з перемогою у трьох номінаціях. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Український дівочий хор отримав золото у трьох номінаціях: «духовна музика», «молодіжний хор» та «етнічна музика». Стільки золотих нагород одночасно не здобув жоден інший колектив із тих, які брали участь у цих «cвітових хорових іграх».

Юлія Пучко, керівник хору розповідає, що конкурсові передувала дуже складна підготовка, адже треба було підготувати 25 хвилин акапельної музики різних епох.

Читайте за темою: Український хор переміг на фестивалі духовної музики «Sudraba zvani/Silver Bells» у Латвії

Найвищий бал виконавці отримали у категорії «духовна музика» – 95,5 за виконання музики сучасного українського автора Ірини Алексійчук – диптиха «Царю Небесний» та «Слава Отцю і Сину». Також виконували музику Лесі Дичко і Ганни Гаврилець. У «молодіжній» категорії співали дві частини з фольк-опери Євгена Станковича «Цвіт папороті», а також фольк-оперу Володимира Зубицького «Гори мої».

«Публіка – дуже щира, сприймала нас просто чудово, аплодувала, кричала «браво». Я навіть не сподівалася, що німці будуть так гарно приймати український хор. Навіть конкуренти нам аплодували стоячи. Дуже цікаво було побачити інші хорові колективи. Це – найкращі колективи світу. Також ми ще їздили до Мюнхена і зустрілися із українською діаспорою. Нас там прийняли як рідних», – розповідає Юлія Пучко.

Читайте за темою: Український посол вразив надзвичайною грою на музичному інструменті

До організації участі колективу долучилися Міністерство культури України та благодійники. Своє право – одразу потрапити у фінал світового конкурсу «Гран-прі націй» – камерний дівочий хор Київської спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Лисенка отримав, посівши високу сходинку в рейтингу провідної європейської організації Interkultur.

У Берлінській філармонії на Всесвітньому конкурсі «Гран-прі націй», разом із українським камерним дівочим хором Київської музичної школи імені Лисенка, своє мистецтво демонстрували 30 хорових колективів із 15 країн світу. Їхній спів оцінювало міжнародне журі, до якого увійшли фахівці з Іспанії, Фінляндії, Австрії, Греції та Німеччини.

Поділитись

Коментарі закріті