Global Ukraine News

Відомі музиканти пишуть музику на вірші бійців АТО

Такий проект започаткувала львів’янка Галина Гузьо. У дуеті з воїнами уже заспівали Арсен Мірзоян, Тарас Тополя та гурт «Піккардійська терція». Про це повідомляє 24 канал.

Соціально-мистецький проект #ПісніВійни – масштабна громадська ініціатива, завданням якої є пошук та запис на професійній студії звукозапису пісень, створених українськими воїнами, які воювали та досі воюють на сході України. Надзавдання проекту – зберегти сучасну україномовну військову пісню як у контекстах музичної культури й патріотичного виховання, так і в контексті історії України.

Читайте за темою: Опубліковано низку книг, присвячених героям Революції Гідності та АТО

Остання записана пісня — у дуеті української співачки з діаспори Анички та льотчика Збройних Сил України Сергія Тітаренка.

Проект «Пісні війни» стартував 31 травня 2016 р., коли відбулася всеукраїнська радіопрем’єра пісні «Дорога на схід» (музика – Павло Табаков, слова – Василь Фесюк), яку виконали п`ятеро українських воїнів, які пройшли АТО, воюючи у найгарячіших точках війни на Донбасі: Максим Перев’язко, Богдан Ковальчин, Тарас Гривул, Андрій Шевчук і Петро Комендат.

1 вересня 2016 р. відбулася прем`єра другого синглу проекту – пісні «Не сумуй» у виконанні її автора, воїна АТО Олександра Рожка і лідера гурту «Антитіла» Тараса Тополі. 12 жовтня 2016 р., перед Днем захисника України, світ побачив третій сингл – пісня «Бог біля тебе» в дуеті її автора, бійця АТО Богдана Ковальчина і співака Арсена Мірзояна.

Читайте за темою: У Києві відбудеться презентація музичної збірки «Пісні народжені в АТО»

21 листопада 2016 р., до третьої річниці початку Майдану і Дня Гідності та Свободи, відбулася прем’єра композиції «Майданівцям» (дует воїна-автора Олександра Рожка та лідера гурту «Мандри» Сергія Фоменка (Фоми)). 5 грудня 2016 р., напередодні Дня Збройних Сил України (25-річчя ЗСУ), відбулася прем`єра пісні «Щастя – коли ти не йдеш на війну». Автором слів пісні є Оксана Гривул – дружина воїна АТО Тараса Гривула: жінка написала зворушливого вірша у той період, коли чекала чоловіка із фронту. Виконують українська десантниця Ірина Красота та співачка Ірина Доля.

19 грудня у рамках проекту було запрезентовано колядку наших днів – «Молитва на Різдво». Музика і слова – Зиновій Медюх. Виконують автор, нацгвардієць Зиновій Медюх, співачка Оксана Муха і вокальна формація «Піккардійська терція».

Читайте за темою: 3D тур єдиним в Україні музеєм АТО

Альбом «Пісні війни» вийде 14 жовтня 2017 року у День захисника України.

Поділитись

Коментарі закріті