Global Ukraine News

Запрошуємо до участі в Національній комісії з питань множинного громадянства

З метою розв’язання проблеми удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних з множинним громадянством в Україні, Міжнародна Організація Глобал Юкрейн оголошує про створення Національної Комісії для публічного експертного та громадського обговорення широкого кола питань пов’язаних з множинним громадянством та захистом прав національних меншин i закордонних українців. Дана Національна Комісія працюватиме з урахуванням аналізу чинного українського законодавства, міжнародного досвіду та нових тенденцій глобального світу.

Читайте за темою: Відкрите звернення правозахисників щодо ситуації, яка склалась навколо запропонованих змін до Закону України “Про громадянство України”

Станом на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано 12 законопроектів, які пропонують зміни до Закону України “Про Громадянство України”. Усі законопроекти з питань громадянства, які знаходяться на даний час на розгляді ВРУ, потребують суттєвого доопрацювання з метою усунення недоліків, які здатні спричинити появу суттєвих загроз національній безпеці, запропоновані зміни до закону про громадянство створять правовий хаос у ставленні до громадян та звузять права громадян України.

Надзвичайно великі ризики (як для національної безпеки України, так і для утримання консолідації українців, які живуть у різних країнах світу) підкреслені у аналітичних розробках Міжнародної Організації Глобал Юкрейн та Національного Інституту Стратегічних Досліджень при Адміністрації Президента України.

Читайте за темою: Українці у Данії закликали Петра Порошенка не допустити змін до Закону України «Про громадянство України»

В разі прийняття будь-якого із поданих законопроектів, за існуючими статистичними даними, під ризик “автоматичного позбавлення” громадянства України підпадають від 5 до 10% українців.

Аналіз міжнародного досвіду показує, що переважна кількість держав дозволяє множинне громадянство, обмежуючи деколи це питання, виходячи з необхідності захисту національних інтересів. Але ці обмеження переважно грамотно зроблені, наприклад, у Латвії дозволено множинне громадянство з країнами ЄС або НАТО, відповідно такі обмеження роблять неможливим спільне з російським громадянством.

Конституційне положення про принцип єдності громадянства покликане забезпечити єдиний правовий статус для всіх громадян України незалежно від того, де вони проживають і де перебувають у даний момент. Але це НЕ Є забороною на множинне громадянство в Україні.

Читайте за темою: Множинне громадянство та захист прав закордонних українців

Для того, щоб грамотно розібратись у законодавчих ініціативах, необхідною є публічна дискусія щодо можливостей подвійного громадянства, а також залучення провідних експертів та науковців для опрацювання всіх переваг та недоліків запровадження цього інституту в Україні.

Для обговорення основних принципів, які необхідно інтегрувати задля розроблення національної політики у сфері множинного громадянства з урахуванням міжнародного досвіду та нових глобальних трендів, 26 травня 2017 року, відбудеться перша робоча зустріч Національної Комісії, до участі запрошені представники парламентських політичних фракцій, Адміністрації Президента та народних депутатів ВРУ, провідні фахівці у галузі права та представники громадськості.

Українська діаспора та закордонні українці на сьогодні – найпотужніша сила підтримки України на глобальному рівні. Саме тому, держава зобов’язана піклуватись про захист прав своїх громадян.

Читайте за темою: Звернення до Президента та до Верховної Ради України щодо створення Національної Комісії для публічного обговорення питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців

Форма для реєстрації охочих долучитись до роботи комісії та взяти участь у першому круглому столі 26.05.2017 в УНІАНі: goo.gl/lg6FXw.

Різні інформаційні та аналітичні матеріали зібрані за посиланням: goo.gl/Epn9Kw. Контакти: +380687968455 / [email protected]. GU

Поділитись

Коментарі закріті