Global Ukraine News

Українці у Данії закликали Петра Порошенка не допустити змін до Закону України «Про громадянство України»

Президент України Петро Порошенко вчора здійснив офіційний візит до Королівства Данія, під час якого мав можливість зустрітися з активістами української громадської організації «Ластівка».

У ході зустрічі активісти передали пану Президенту лист-звернення, в якому окреслили усі напрямки роботи організації, які потребують його підтримки.

Окремим пунктом у даному зверненні є прохання не допускати змін до Закону України «Про громадянство України», передбаченими Проектом Закону щодо реалізації права змінити громадянство, внесеним 13 березня 2017 р. до Верховної Ради України. Автори звернення наголосили, що українці за кордоном, зокрема в Данії, проводять активну волонтерську роботу, спрямовану на допомогу Україні, вкладаючи в це свій час та кошти. Скасування статусу українського громадянина негативно вплине на їхню мотивацію продовжувати брати участь у проектах щодо допомоги Україні, а також матиме низку інших негативних наслідків для чисельної української діаспори за кордоном.

Читайте за темою: Як працюється українцям у Данії?

Повний текст звернення:

«Пану Президенту України
Петру Олексійовичу Порошенку
Українська громадська організація в Данії «Ластівка»
5 квітня 2017 р.

Вельмишановний Пане Президенте!
Ми, українці в Данії, звертаємося до Вас від імені української громадської організації в Данії «Ластівка». Наша організація була заснована в Данії п’ять років тому. Сьогодні структура нашої організації налічує вісім відділів по всій країні. Ми є найбільшою українською організацією в Данії, в рамках якої, зокрема, працюють п’ять шкіл вихідного дня, де діти мають можливість вивчати українську мову.

«Ластівка» – єдина організація в Данії, яка з часів Революції Гідності брала активну участь в організації демонстрацій, закликів до данського уряду щодо допомоги Україні та санкцій проти Росії, організовувала просвітницькі події про ситуацію в Україні для медіа та громадян Данії. У рамках допомоги Україні ми провели літній табір для дітей з України, які втратили батьків в АТО. Також ми спільно з іншими данськими організаціями організовуємо гуманітарну допомогу для українських переселенців, дітей, які втратили батьків в АТО, дитячих будинків і центрів з важкохворими дітьми, постачаючи медичне обладнання, одяг. На потреби АТО передаємо автомобілі, ліки, одяг та іншу допомогу. Зараз реалізовуємо проект, в рамках якого збираємо кошти та купуємо автомобілі швидкої допомоги для українських лікарень. 

Ми, українці в Данії, звертаємося до Вас з проханням:
• Домовитися з Данією про те, щоб українські діти, що проживають в країні, мали можливість у вільний час вивчити українську мову у всіх містах Данії. На даний момент Данія надає можливості для вивчення рідних мов громадянам Євросоюзу, Норвегії та Швейцарії, про що має відповідні домовленості з країнами. Данія надає для цього приміщення і фінансову підтримку на вчителів. Наша організація самостійно відкриває школи на волонтерських засадах в різних містах Данії, і зараз ми часто зустрічаємося з забороною використовувати приміщення волонтерських організацій для вивчення української мови. Більшість українських дітей наразі не мають документу про постійне місце проживання, оскільки він не надається автоматично разом із отриманням такого дозволу батьками, а лише після виповнення 18 років. Тим не менше, повноліття не гарантує отримання такого документу. Як наслідок, повнолітні українські діти можуть бути зобов’язані переїхати в Україну. Тому вивчення української мови є критично важливим для українських дітей в Данії, адже відсутність доброго знання мови може створити їм складнощі при переїзді в Україну.

• Не допускати змін до Закону України «Про громадянство України», передбачені Проектом Закону щодо реалізації права змінити громадянство, внесеним 13 березня 2017 р. до Верховної Ради України. Українці за кордоном, зокрема в Данії, проводять активну волонтерську роботу, спрямовану на допомогу Україні, вкладаючи в це свій час та кошти. Скасування статусу українського громадянина негативно вплине на їх мотивацію продовжувати брати участь в проектах по допомозі Україні, а також матиме низку інших негативних наслідків для чисельної української діаспори за кордоном.

• Розглянути можливість створення представництва української закордонної діаспори в парламенті України.

З повагою,
українська громадська організація в Данії «Ластівка»

Читайте за темою: У Данії запрацювала п’ята українська школа

Українська громадська організація «Ластiвка» є осередком українців та представляє українську діаспору в Данії. Організація прагне об’єднати українців та прихильників української культури в інформаційній, культурній та суспільно-громадській площині. Метою «Ластівки» є збереження та виховання поваги і любові до України та її традицій у підростаючого покоління. GU

Поділитись

Коментарі закріті