Global Ukraine News

Мексиканська преса про Україну: березень 2017 року

Автор:  Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У цій розвідці розглядається образ України, що сформувався в медійному просторі трьох впливових видань Мексики в березні цього року. Цього місяця видання “Міленіо” стало лідером за кількістю статей з інформацією про нашу державу: на зазначений часопис припадає 17 матеріалів. “Ель Універсаль” і “Ла Хорнада” згадали про Україну у 14 і 13 публікаціях відповідно. Нижче подається розподіл новин за рубриками.

Як бачимо, у березні “Спорт” випереджає “Міжнародні відносини” усього на одну статтю. У порівнянні з попереднім місяцем зросла кількість матеріалів у рубриці “Інше” і “Безпекова ситуація”. Істотне збільшення новин в останній із зазначених категорій пов’язано із вбивством екс-депутата російської Думи Вороненкова в Києві. Про сентимент аналізованих статей кожної з трьох газет можна дізнатися з наступного графіка.

Як бачимо, нейтральна тональність новин стабільно домінує у всіх трьох щоденниках. Слід зазначити, що загалом на “Спорт” припадає 3 позитивних і 1 негативний матеріал. Решта ж новин із небажаним тоном пов’язана із загибеллю Вороненкова, які було віднесено до категорії “Безпекова ситуація”.

Читати за темою: Україна в мексиканському медіапросторі: перший місяць 2017 року 

В новинах рубрики “Міжнародні відносини” знаходимо, зокрема, запевнення Меркель про невідступність Трампа від Мінських угод. Такий висновок канцлер зробила після зустрічі з американським президентом, під час якої очільник Білого дому, за свідченнями “Ель Універсаль”, зажадав дізнатися про думку Німеччини стосовно ролі США у вирішенні кризи в Україні.

Серед новин про співпрацю між нашою державою та Мексикою знаходимо звістку про відвідини Мехіко делегацією КМДА з метою вивчення досвіду реалізації програми “Лікар у твій дім”.

Не вщухають пристрасті довкола фігури екс-очільника виборчого табору Трампа і консультанта Януковича Пола Манафорта. Зокрема, окрім звинувачень у зв’язках із Путіним, йому інкримінують отримання платежів від “Партії регіонів”.

З подивом сприймаються деякі новини категорії “Культура”. Якщо раніше видання “Ель Універсаль” вдавалося до заяв про те, що, буцімто, між українцями та росіянами точаться суперечки щодо авторства борщу, то цього разу журналісти аналізованого часопису пішли далі і безапеляційно зарахували зазначену страву до російської кухні. Увагу авторів іншого матеріалу, зокрема, привернув український музичний інструмент бандура.

Наша землячка Леся Цуренко, впевнено здобувши перемогу в тенісному турнірі Mexico Open в Акапулько, минулого місяця стала справжньою зіркою і корту, і спортивних медіа-оглядів. Загалом аналізовані видання присвятили їй аж 9 статей. Згадують також і про Кличка, щоправда, в контексті інформації про заяви Ф’юрі щодо свого повернення на ринг. До негативних звісток зараховуємо рішення МОК позбавити Вікторію Терещук бронзової медалі, здобутої нею у сучасному п’ятиборстві в Пекіні у 2008 році. Річ у тім, що повторна перевірка тестових зразків нашої спортсменки виявила в них сліди забороненого препарату – турінаболу.

До рубрики “Інше” було зараховано, зокрема, новини про анекдотичні заяви представниці окупантської влади в Криму про “мироточення” погруддя російського царя Ніколая II, а також про продаж на аукціоні в місті Чоп пам’ятника Леніну за 254 тис. гривень. А от видання York провело аналіз оздоблення інтер’єру помешкання Дональда Трампа і виявило, що той має схожі смаки із диктаторами Чаушеску, Саддамом Хусейном, а також … Віктором Януковичем. Також пишуть про вибух на одній із шахт в Україні, що мав наслідком зникнення 20 гірняків.

Читати за темою: Мексиканська преса про Україну в грудні 2016 року 

У статтях категорії “Суспільство” інформують, зокрема, про поширення з російських соціальних мереж на віртуальний простір нашої держави епідемії так званих “груп смерті” або суїцидальних спільнот, що доводять підлітків до самогубства. Такий стан речей спонукав українську поліцію вжити заходів – в березні нею було заблоковано понад 500 небезпечних майданчиків в інтернеті.

У єдиному матеріалі рубрики “Політика” повідомляється про заборону СБУ в’їзду в Україну учасниці “Євробачення” від Росії через несанкціоновані відвідини співачкою АРК після окупації півострова.

До негативних новин категорії “Безпекова ситуація” було зараховано декілька матеріалів про вбивство екс-депутата російського законодавчого органу Вороненкова в Києві. До слова, Петро Порошенко повідомив, що загибель демонструє втручання російських спецслужб у справи інших держав. Речник кремлівського очільника, ясна річ, спростував причетність Москви до теракту.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Отже, цього разу вже майже половина проаналізованих статей присвячена безпосередньо нашій державі, головним чином, внаслідок зменшення кількості матеріалів, де вона не є прямим об’єктом адженди трьох видань. Як бачимо, в березні репрезентативними виявилися новини відразу декількох рубрик – на формування медійного образу України в мексиканській пресі вплинули категорії “Спорт”, “Міжнародні відносини”, “Інше” та “Безпекова ситуація”.

Поділитись

Коментарі закріті