Global Ukraine News

Українка годує варениками жителів Нью-Йорка

Невеличкий ресторан у Нью-Йорку «Енотека Марія» відмовився від послуг професійних кухарів на користь простих бабусь з різних країн світу. Нещодавно у ресторані почала працювати перша господиня з України. Власник ресторану – Джо Скаравелла. Основна вимога до працівниць ресторану — щоб страви були автентичними. Повідомляє Голос Америки.

Українка Алла Крещук родом з Одеси. Всі страви в Аллиному меню — за родинними рецептами. «Для мене дуже важливо покласти часник у котлети, так як робила моя мама. І коли мама їх смажила, вони пахли аж до сусідів», – каже пані Алла. Страви пані Алли полюбилися не лише відвідувачам, але й працівницям ресторану з Пуерто-Ріко та Італії.

Читайте за темою: Українська кухня на фестивалі в Сербії

Ціна за порцію українських вареників з картоплею, які в меню називають «равіолі», – 20 доларів. Стільки ж просять за котлети з пюре і салатом з редькою. Звичні для Нью-Йорка ціни українцеві здалися б завищеними, тим паче всі страви — прості, а інгредієнти — недорогі.

«Я не зацікавлений у вишуканій кулінарії. Мені найбільше подобаються страви, які вигадали через бідність. Бо мені здається, що саме ті прості страви, вони – справжні. Хтось мені колись сказав, що все складне колись було простим», – каже власник ресторану, який назвав свій заклад іменем матері.

Аби встигнути наварити вареників на усіх охочих, впоратися пані Аллі береться професійний помічник. Йому українська господиня довіряє розкатувати тісто. «Це дуже приємно, коли ти далеко від своєї рідної країни, і ти маєш можливість приготувати українську страву», – додає вона.

Читайте за темою: Україну вперше представили на «Мультикультурній кухні 2017» у Німеччині

Менше ніж за рік про ресторан заговорили в усьому світі. Ідея, що за кілька десятків доларів можна знову перенестися в дитинство, де все здавалося кращим і смачнішим, виявилася універсально привабливою.

Поділитись

Коментарі закріті