Global Ukraine News

Країна тюльпанів і вітряків: а що Ви знаєте про Нідерланди?

Приголомшливі тюльпанові поля, вітряки, сучасні технології, унікальні мости – все це про Нідерланди. І хоча в світлі певних подій, українцями ця європейська держава сприймається не завжди дуже привітно, та все ж сьогодні Королівство Нідерландів святкує день звільнення від фашизму. А тому ми вирішили познайомити Вас з цією країною трохи ближче.

А Ви знали, що…?

Загально відоме кліше, що їхати милуватися тюльпанами треба в Нідерланди. Ця квітка навіть зараховується до символів країни, а існує також свято квітів – 6 вересня, коли машини, паркани і будинки прикрашаються гірляндами і букетами, що складаються з живих квітів.

Читайте за темою: Всеукраїнський туристичний фестиваль «У гості до українців»

Вітряні млини – також одна з визначних пам’яток Нідерландів. В даний час вітряні млини урізноманітнюють і прикрашають місцеві пейзажі та виробляють електрику.

Голландці є найвищими людьми в Європі з середньою висотою 1.81-1.84 метрів для дорослих чоловіків і 1.67-1.70 метрів для жінок. На другому місці за цим параметром серед країн Європи стоїть Чорногорія.

За темпераментом нідерландці – ввічливі та гостинні, пунктуальні і надзвичайно люблять чистоту. Нідерландська схильність до чистоти – це давня традиція. Ще в сімнадцятому столітті всі мандрівники, які прибули до Нідерландів, відзначали надзвичайну чистоту вулиць цієї країни.

Та більше за цей факт може вразити кількість велосипедів, яка навіть більша за кількість населення країни.

А ще Нідерланди — найбільший експортер пива у світі! Щорічно понад 1,3 мільярда літрів експортується за кордон. Половина всієї продукції відправляється в США.

Рибна смакота та свято оселедця

Надзвичайно популярна в нідерландській кухні риба, особливо оселедець, який подають в очищеному вигляді. До національних страв належить копчений вугор і копчений оселедець. У Нідерландах є навіть свято оселедця, яке святкується в другу суботу червня, відразу ж після того, як в порт доставили першого оселедця нового улову. Це свято називають також Flaggetjesdag – «День прапорців». Пов’язано це з тим, що в день оселедцевого свята гавань містечка Схефенінгена (Scheveningen) і прилеглі вулиці прикрашають прапорцями.

Читайте за темою: Унікальні озера України – альтернатива морському узбережжю

Люди збираються на свято, щоб поїсти оселедця нового улову і повеселитися. Коли приходить перше судно з оселедцем, рибу потрошать спеціальним способом, додають трохи солі і укладають в бочки.

До традиційних нідерландських страв також належать: гаряча спаржа з шинкою, картопляне пюре з овочами і скибочками тушкованої свинини, мідії, приготовані в білому вині, галушки з м’ясом. В якості десерту, як правило, виступають солодкий крем з яєць і молока, млинчики з варенням (до речі, це традиційна недільна трапеза) або ж вишневий або яблучний пиріг. Що стосується млинців, то в Нідерландах готуються специфічні «обідні млинці». Від звичайних млинців вони відрізняються великими розмірами.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті