Global Ukraine News

Українське село – душа України

АвторАльона Москалу, редактор Global Ukraine News

Більшість людей вважають, що найбільш різноманітний та цікавий відпочинок чекає їх лиш у великих містах, де розвинена мережа розваг: театри, кіно, клуби та ресторани, розважальні центри.

Дійсно, такий відпочинок проходить весело та активно, але там рідко віднайдеш душевний спокій, який ми отримуємо, проводячи час на природі, там, де свіже повітря та немає міської метушні. Таку гармонію та єднання з природою може подарувати поїздка в українське село.

Українське село – це душа країни. Воно славиться особливим колоритом та красою. Саме тут українські культура, обряди та звичаї збереглися і цінуються, як ніде. Є такі українські села, які здатні надихнути на нові звершення та наповнити людину найпозитивнішими емоціями.

Хочемо представити Вашій увазі підбірку з наймальовничіших сіл України, які обов’язково слід відвідати хоча б раз.

Колочава, Закарпаття

Село Колочава, протяжністю більше 40 км, називають одним з найдовших в Україні. Чудові гірські пейзажі з кришталевою мінеральною водою та чисте повітря – далеко не всі переваги цієї місцевості. Адже Колочава відома як село десяти музеїв, тому їхати звідси Ви будете з величезним багажем знань.

Фото: село Колочава, Закарпатська область

У Колочаві також тісно переплітається лемківська, гуцульська та бойківська культура. Село – полікультурне і до кожної культури тут ставляться з повагою.

Нині для туристів відчинені двері 10-ти колочавських музеїв: музей-скансен колочавської архітектури та побуту «Старе село», музеї «Колочавська вузькоколійка» та «Колочавський бокораш», педагогічні музеї «Радянська школа» та «Чеська школа», історико-військовий музей «Лінія Арпада», музей-меморіал «Воїнам–інтернаціоналістам» та музей місцевих повстанців «Бункер Штаєра», музей-пам’ятка архітектури бароко кінця 18 ст. «Церква Святого Духа» та шкільний етнографічний музей Івана Ольбрахта. В усіх музеях зібрано тисячі автентичних експонатів.

Фото: Музей «Колочавського вузькоколійка», с. Колочава, Закарпатська область

Дземброня, Івано-Франківська область

Дземброня – місце, де народжуються хмари. А все тому, що це одне з найбільш високогірних сіл в Україні. У пошуках натхнення сюди приїжджали Василь Стефаник і Леся Українка. Кажуть, що мальовнича місцевість села Дземброня надихнула Сергія Параджанова на зйомки культової кінострічки «Тіні забутих предків».

Фото: с. Дземброня, Івано-Франківська область

Високогірна Дземброня — чи не найкраще карпатське село, якщо Ви маєте на меті втечу від цивілізації. Неймовірні краєвиди, чисте гірське повітря, ліси та полонини дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму. Село зберегло свою самобутню культуру та звичаї, тож Ви матимете нагоду долучитись до місцевих традицій та обрядів. В цьому мальовничому селі на Вас чекають напрочуд гарні Дзембронські водоспади. На північ від села розлягаються полонини Косарище та Степанський – це шикарне місце, щоб помилуватись Чорногірським хребтом та сфотографувати його.

Читати за темою:  Сільський зелений туризм України відкритий для світу

Фото: Дзембронські водоспади, с. Дземброня, Івано-Франківська область

Мезин, Чернігівська область

Невелике живописне село під назвою Мезин розкинулося на високому березі Десни. Воно б не було нічим примітне, якби українські вчені не виявили тут велику стоянку епохи палеоліту. Археологічні знахідки поповнили численні музеї по всьому світу, а на місці розкопок утворився музей. Крім того, село Мезин є центром однойменного національного парку, створеного для охорони тутешніх деснянських висот, покритих лісом і прозваних «Мезинською Швейцарією».

Фото: с. Мезин, Чернігівська область

Мальовнича природа парку приваблює туристів, охочих відпочити і помилуватися чарівними краєвидами Полісся. Віддалене розташування заказника від промислових центрів значно скорочує його забруднення, що сприяє розвитку зеленого туризму. На берегах Дністра, в лісових масивах створюються спеціальні зони відпочинку, обладнані навісами, столами, місцями для вогню.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті