Global Ukraine News

Всеукраїнський туристичний фестиваль «У гості до українців»

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Вже запланували багато справ на 21-22 травня? Скоріш все скасовуйте, адже Вас запрошено у гості! Саме наступними вихідними до себе на розваги запрошує ІІ Всеукраїнський туристичний фестиваль «У гості до українців».

Фестиваль є унікальним за своїм змістом, форматом та організацією. Головне завдання цього туристично-культурного заходу – атмосферна й колоритна презентація туристичного потенціалу регіонів України. Саме тут кожен може презентувати цікавинки свого краю, природне багатство, творчий потенціал та культурне надбання. Туристична галузь є одним із  головних векторів розвитку країни. А тому такі заходи є дуже важливими та необхідними, адже вони сприяють покращенню іміджу нашої країни.

Організаторами проекту є Інформаційний новинний портал «Добрі новини з України», «Світ рукоділля» та «ТРЕНД».

Аби ближче познайомитися з історією, організацією та цікавинками фестивалю пропонуємо Вам інтерв’ю із ініціатором та співорганізатором фестивалю, головним редактором порталу  Good News about Ukraine Жанною Кобилінською.

GU: Як виникла ідея проведення фестивалю?

Все почалося у 2010 році, коли працювала на інформаційно-туристичному сайті з розвитку внутрішнього туризму в Україні. Шукаючи цікаві, корисні та добрі новини, у тому числі туристичні, почала відкривати для себе Україну.

Після ЄВРО-2012 залишила роботу на сайті й почала активно займатися громадською діяльністю – започаткувала Всеукраїнську громадську ініціативу «Відкрий Україну через позитив» та створила інформаційний портал «Добрі новини з України» (парадоксально, але портал народився у лютому 2014, у час, коли у Києві вирували трагічні події).

Другим парадоксом став туристичний фестиваль. Його ідея виникла у листопаді 2014, коли криза в Україні поглиблювалася. Розмірковуючи над справжніми причинами  цієї сумної ситуації, зрозуміла, що проблема українців не у Кремлі, Європі чи США. Вона – в нас самих. До останніх подій, більшість українців мало цікавилися своєю історією, культурою, звичаями. Не було мотивації, необхідності та бажання. Події останніх двох років це все дали.

Туризм – це та сфера, яка ненав’язливо занурює у природній стиль життя людей, знайомить із звичаями, традиціями, побутом мешканців, руйнує стереотипи та знищує бар’єри у спілкуванні. Крім того, подорожуючи, людина відпочиває, пізнає себе і свою країну, розширює свій світогляд й змінює погляд на деякі речі.

Ідея фестивалю (у глобальному сенсі) якраз і полягає у згуртуванні українців, попри  відмінності у побуті, культурі, стилі спілкування, тощо. А справжньому зближенню, встановленню порозуміння та довірливих відносин сприяє знайомство й спілкування в неформальній і дружній атмосфері.

Головна мета фестивалю – сприяти розвитку внутрішнього туризму в Україні через презентацію туристичного потенціалу областей України з врахуванням їх специфіки, культури, природного багатства та іншого надбання.

Фестиваль також покликаний популяризувати традиційну творчість, налагодити й укріпити міжкультурні відносини з представниками різних національностей, які постійно проживають на території України.

GU: Як проходить підготовка до відкриття? Чим відрізняється фестиваль від торішнього?

Зараз активно працюємо над концертною програмою, інформаційна кампанія перейшла в активну фазу. Уже сформована програма майстер-класів на локації «Талановита Україна» та розваг на локації «Дитяча Україна». Учасниками локації «Туристична Україна» стануть представники Київської, Закарпатської, Житомирської, Кіровоградської, Черкаської, Івано-Франківської, Херсонської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Полтавської, Сумської областей, а також Чернігова та Хмільника (Вінницька область).

Стосовно новинок, то торік головними фокусами заходу були – зелений та весільний туризм. Цьогоріч ми виокремили такі напрямки як культурно-пізнавальний та гастрономічний.

Ще одна родзинка майбутнього фестивалю – фешн-показ народних строїв «Барвиста Україна», який ми присвячуємо Дню вишиванки. З нагоди відзначення Днів Європи в Україні на фестивалі відбудеться мистецька акція «Петриківка єднає».

GU: Хто допомагає в реалізації проекту?

Зараз оргкоманда складається із шести осіб: я (ініціатор та організатор), Ольга Тарасенко (організатор), Юлія Захарченко (локація «Дитяча Україна»), Марія Санько (локація «Талановита Україна»), Ліза Сайгак (помічник) та Віталіна Олексієнко (концертна програма).

Організації та проведенню фестивалю сприяли Департамент туризму та курортів Мінекономрозвитку, Міністерство культури України, керівництво Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка, волонтери географічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, наші партнери (дизайнери, фотографи, творчі студії, медіа партнери).

GU: Які  Ваші плани на майбутнє?

Наступного року хочеться залучити ще більше учасників (представників всіх областей України), долучити іноземні культурні центри, об’єднання, громади, посольства, а також знайти надійних партнерів та спонсорів, оскільки на даний момент і перший, і другий фестиваль проводиться без будь-якої фінансової підтримки.

Як бачимо у рамках Всеукраїнського туристичного фестивалю «У гості до українців!» організатори підготували цікаву та різнобічну програму, аби їхні гості по-новому відкрили для себе всю унікальність та туристичну перспективність України. Тож готуємо святкове вбрання, адже нас чекають у гості. GU

Поділитись

Коментарі закріті