Global Ukraine News

Унікальні озера України – альтернатива морському узбережжю

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Літнє сонце і довгоочікувана відпустка ваблять передчуттям подорожей і свіжих, яскравих вражень. Можна насолоджуватися відпочинком на березі моря, але є й інша альтернатива – відкрити для себе вражаючі незвідані куточки України. На території України є кілька тисяч озер, кожне з них цікаве для вивчення. Вони розкидані у заплавах річок, морських затоках та навіть високо в горах і кожне – прекрасне та унікальне. Пропонуємо віртуальну подорож по берегах п’яти  найвідоміших і найкрасивіших з них.

Озеро Синевир, Міжгірський район, Закарпатської області.

Синевир — найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Туристи з усієї Європи прагнуть помилуватись його блакитними хвилями. Озеро Синевир, без перебільшення, — легенда Карпат. Це – найбільше і найзагадковіше гірське озеро України. Шукати цю перлину варто серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани, на землях національного природного парку з тією ж назвою.

Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. Гладінь озера іскрить блакиттю, але посередині з води випростовується невеличкий острівець. Ця картина подібна до блакитного ока з темним вічком посередині — саме тому Синевир і отримав свою другу, вельми романтичну назву – Морське Око.

Морське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина — 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, Вас обпече крижаним холодом.

Озеро оточене старими смереками, тут надзвичайно легко дихати — завдяки аромату хвої, що насичує повітря. Хоча поблизу туристичної перлини завжди чимало людей, тут можна зустріти диких звірів. Територія природного парку знаходиться під охороною, на цій ділянці заборонене полювання, вирубка лісу та будь-яке інше втручання у справи дикої природи.

Читайте за темою: Українське село – душа України

Озеро Несамовите, Рахівський район, Закарпатської області.

Несамовите  – озеро льодовикового походження, що  лежить на схилах гори Туркул масиву Чорногора, на висоті 1750 м.н.р.м. Довжина 88 м, ширина – 45 м, площа 0,3 га, глибина до 1,5 м.

Високогірне озеро Несамовите, також має містичну славу. Існує безліч карпатських легенд про вічнохолодні води, в які не можна кидати каміння і купатись в них. Озеро називається Несамовите (невгамовне), тому що увесь час хвилюється, хоча вітру зовсім немає. Буває й тиша, а озеро – неспокійне.

Вражень від знайомства із надзвичайно красивим озером додає і мальовнича природа гірських вершин і долин, що розкинулись довкола чарівними пейзажами.

Озеро Світязь,  Шацький район, Волинської області.

Озеро Світязь – найбільше та найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти. Воно входить до складу Шацьких озер, групи з-понад 30 озер. Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, де побудовано багато санаторіїв і баз відпочинку. Для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер у 1983 році створено Шацький національний природний парк (площа 32 500 га).

Площа Світязя становить 2622 га, довжина — 9225 м, ширина — 4000 м, максимальна глибина — 58,4 м, середня глибина — 6,9 м. Озеро має надзвичайно прозору воду. Так, у сонячну погоду дно видно на кілька метрів углиб. Свого часу саме це озеро було назване одним із семи природних чудес України. Довкола Світязя величезні хвойні ліси, прогулянки якими дуже корисні для здоров`я. Світязь також унікальний за своїм хімічним складом, озерна вода має цілющі властивості, адже у своєму складі має срібло, йод і гліцерин.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті