Global Ukraine News

Лікувально-оздоровча туристична подорож Україною

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Турбота про охорону та зміцнення здоров’я населення є одним з найважливіших завдань цивілізованого суспільства. Адже високий потенціал фізичної та розумової діяльності людей служить передумовою їх повноцінного життя. Саме ці завдання спрямована вирішувати санаторно-курортна рекреація. Тому за останні кілька десятків років у світі поступово зростає значення туризму і рекреації. Індустріальний розвиток цивілізації, забруднення екологічних систем навколо великих промислових районів, збільшення психологічного навантаження на людину через прискорення темпу життя, змушує все більшу кількість людей шукати відпочинок та оздоровлення в екологічно благополучних регіонах світу.

Загальносвітова мода на здоровий зовнішній вигляд поступово охоплює Україну: за останні десять років вітчизняний ринок оздоровчого туризму зріс майже на третину. Україна має один із найкращих природних лікувально-оздоровчих потенціалів у Європі, чим приваблює мільйони туристів зі всього світу. Відвідавши нашу Україну, туристи мають можливість не тільки відпочити і відтворити функціональні можливості свого організму, але й ознайомитись з її історією та культурою.

Україна завдяки географічному положенню має значні рекреаційні ресурси, до яких належать також географічні об’єкти, що успішно використовуються з метою відпочинку, туризму, лікування та оздоровлення. Рекреаційні ресурси України — рівнинні та гірські рекреаційні ландшафти, річкові та морські пляжі, мінеральні води (понад 400 джерел), лікувальні грязі (майже 100 родовищ). Лікувальні мінеральні води різного хімічного складу є майже в усіх областях лісостепу. Налічується більше 100 відомих в Україні родовищ лікувальних торфових і мулових грязей, які нині успішно застосовують з метою лікування.

Досить значне рекреаційне навантаження характерне для берегової смуги Азово-Чорноморська. Загалом в Україні, де розміщені рекреаційні ресурси всіх видів, мають змогу одночасно оздоровитися майже 48 млн осіб.

Майже кожен регіон нашої країни має свої унікальні природні та рекреаційні ресурси, що стали основою для створення санаторно-курортних зон. В Україні налічується 3,2 тис. санаторно-курортних (оздоровчих) закладів. Території оздоровчо-рекреаційної мережі загальною площею майже 7,7 млн га (12,7 % території України) сконцентровані у Причорноморському, Карпатському, Подільському, Поліському та інших регіонах країни.

Різноманітними мінеральними водами багата Львівська область. Цінні відомі гідрокарбонатно-сульфатні, кальцієво-магнієві, сульфатні, натрієво-кальцієві води є у Передкарпатському районі, зокрема, в Трускавці та Східниці.

Трускавець – це бальнеологічний курорт у Львівській області, розташований в екологічно чистій зоні на висоті 350 м над рівнем моря. Це – один із найпопулярніших курортів України. Своїми лікувальними можливостями він не поступається Карловим Варам, Баден-Бадену та іншим. У Трускавці знаходиться 14 родовищ унікальних мінеральних вод. Знаменита «Нафтуся» бере свій початок саме тут, у Трускавці.

Фото: Трускавець, Львівська область

Подібним курортом є Східниця, що також є бальнеологічним курортом, багатим на мінеральні води. Розташований  він у мальовничій долині, серед карпатських гір, порослих віковим лісом. У безпосередній близькості від Східниці знаходиться Національний природний парк – «Сколівські Бескиди». У Східниці немає шкідливих промислових підприємств, завдяки чому природа зберегла тут свою чистоту та первозданність. На території Східниці розташовано 38 джерел мінеральних вод. Ці води за складом різні. Є серед них знамениті «Нафтуся» та «Боржомі», залізисті і бромні води.

Фото: «Сколівські Бескиди», смт. Східниця, Львіська область

На незначній відстані від Трускавця, у Моршині, розвідані й широко використовуються сульфатно-хлорні, натрієво-магнієво-кальцієві води. На північ від Передкарпаття зосереджені відомі сульфідні води в Любені, Великому і Немирові. Усі ці ресурси мінеральних вод мають лікувальне значення. Такі води, а також грязі є на півночі Івано-Франківської області в с.Черче.

Читайте за темою: Сільський зелений туризм України відкритий для світу

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті