Global Ukraine News

Яка вона Греція: туризм, особливості кухні та безтурботне ставлення до життя

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Колиска західної цивілізації, батьківщина світової демократії, західної філософії, основних принципів фізико-математичних наук, мистецтва театру та Олімпійських ігор сучасності – все це про сонячну Грецію. Ми вирішили сьогодні познайомити Вас з цією країною не випадково, адже Греція святкує сьогодні день своєї незалежності, а тому ми розкажемо Вам найбільш цікаві факти про цю сонячну країну.

Про місцевих жителів

Греки виділяються своїм філософськи-безтурботним ставленням до життя. На себе і на все, що відбувається навколо, грецький народ дивиться просто і з задоволенням. Чоловіки велелюбні і до того ж визнані чемпіонами з довгожительства в Європі. Основною релігією вважається східно-православна Церква Христова, керована Синодом.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Греції?

У силу свого менталітету люди Греції обожнюють свята, до яких готуються творчо, а не формально. Греки люблять і можуть розважатися, вони переконані, що в житті головне – це задоволення, їм подобається бути на людях.

Національний характер людей Греції висловлюють різноманітні і численні народні танці, такі як: «кочарі», «сиртакі», «каламатьянос» та ін. У Греції прийнято вітатися зі знайомими людьми, цілуючи їх в кожну щоку. Ну а знайомими в країні вважають усіх людей, яких зустрічали більше одного разу.

«Важко відокремити щось одне, що мене вразило по приїзді до Греції. Тому що вразило одразу декілька речей. Кількість слова «дякую» звідусіль (магазини, ринок, люди). І те, що незнайома людина може в спілкуванні з тобою поводитися наче знає тебе півжиття. Взагалі, атмосфера «легкості буття», не плутайте, будь ласка, з міфом, що – греки ледащі. Із більш практичних сторін життя, це – жінки-водії автобусів та вантажівок в Афінах. Тут треба розуміти наскільки в столиці Греції багато вузьких вуличок, котрі з обох боків заповнені припаркованими автомобілями. Бути водієм громадського транспорту в Афінах – це віртуозна робота. І, навпаки, чоловіки-перукарі. Коли я їхала з України, це було рідкістю навіть в чоловічих салонах. В Греції чоловік-перукар – це давня розповсюджена практика», – розповідає Анна Маніаті, президент Greece-Ukraine Business Hub, яка живе  в Греції.

Пляжі, гори та архітектура – неймовірна туристична Греція

Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації туризму, Греція посідає 15 місце у світовому списку найбільш відвідуваних країн світу: щороку на відпочинок до Греції приїжджають понад 17 мільйонів туристів. Мальовничі острови, гори, море та пляжі, цікавинки стародавньої історії – усе це можна побачити в Греції.

Читайте за темою:  Як працюється українцям в Греції?

Туристи, які приїжджають до Греції, мають можливість зробити незвичайну подорож у рідкісний сплав історичної та культурної спадщини і дізнатися про одну з найдавніших цивілізацій людства. Незмінно популярними є міста: Афіни, Дельфи, Олімпія, Епідавр, Мікени, Тиринф, поліси Криту (Кносс, Маллія, Фест), острови Санторіні, Родос та Керкіра. Місцями паломництва християн незмінно залишаються монастирі Святої гори Афон, монастирі Метеори, візантійські базиліки Салонік, визнані ЮНЕСКО об’єктами світової спадщини.

«Греція – країна з багатою історією, традиціями, численними пам’ятками та неперевершеною природою. Моя суб’єктивна думка – при можливості краще подорожувати самостійно. Обов’язково потрібно відвідати традиційне гірське селище. Неймовірне повітря, особлива архітектура, біологічна продукція, страви від місцевих виробників… одним словом грецький колорит.

Варто побачити місцеве свято. Серед таких, звичайно, відокремлю Пасху. Наприклад, на островах Корфу, Хіос, в деяких містах Пелопоннесу – це захоплююче видовище. Влітку (кінець липня – серпень) в багатьох містах та селищах організовують «панігірі», інколи називають їх ще «свято вина». Це – невеличкі місцеві свята, котрі супроводжуються концертами, танцями, куштуванням місцевого вина, благочинним ярмарком та іншим.

Щодо археологічних пам’яток, то навіть після років проживання в Греції  не можу похвалитися, що подивилася все. Зазначу декілька своїх улюблених. На Пелопоннесі: Стародавня Олімпія, Коринфський канал, Храм Аполлона в Бассах (не стільки сам храм, скільки дорога до нього). Материкова Греція: мис Суніон, Дельфи, Метеора, музей в Віргіні (місце поховання батька Александра Великого).

Варто відвідати Пелопоннес, материковий район Пієрія, місто Волос та дослідити гору Піліо (Пеліон), не дуже розрекламовані серед турфірм, але цікаві острови Евія (Евбея), Лефкада, Закінф (Закінтос), Скіатос. На мою думку, в будь-якому куточку Еллади можна знайти щось дивовижне та захоплююче», – розповідає Анна.

Читайте за темою: Анна Маніаті: Наш сайт є єдиним джерелом інформації про Україну в Греції

Кухня: смажені сири та мрія шоколадоманів

Грецька кухня має спільні риси з кухнями Італії, Туреччини, країн Балканського півострова та Середнього Сходу. В сучасній грецькій кухні широко використовуються овочі, оливкова олія, риба та морепродукти, бобові культури, м’ясо (біле та червоне) та вино. Важливими продуктами є оливки, сири, баклажани, кабачки (цукіні) та йогурт. З м’яса найбільш популярна баранина. Серед солодощів розповсюджені різноманітні горіхи та насіння у поєднанні з медом, з фруктів та ягід виробляють так звану «Десертну ложку» (грец. Υλυκά του κουταλιού) на кшталт варення. До найпопулярніших алкогольних напоїв відносять вино, рецину, узо та ципуро. До безалкогольних — каву, особливо холодну каву фрапе.

Важливим елементом грецької кухні є мезе. Під цією назвою розуміються різноманітні наїдки у вигляді набору закусок або маленьких страв, які зазвичай подаються разом з узо, ципуро, вином, або просто для частування гостей вдома.

«Із закусок мені подобається сир Саганакі та сир Халумі. Саганакі в Греції – це спеціальні види твердих сирів, котрі можна смажити на оливковій олії одразу на пательні, або в паніровці. В Україні також можна приготувати цю страву з будь-якого твердого сиру, але тільки в гарній паніровці. Халумі, взагалі, це продукція з Кіпру, але розповсюджений і в Греції, нагадує нашу бринзу. Цей сир більше підходить для грилю.

Читайте за темою: Українська громада Греції запрошує українців по всьому світу до писанкового проекту

Серед основних страв, мабуть, відокремлю «юветси» (γιουβέτσι). Це – тушкована телятина із макаронним виробом  «кріторакі» (за формою нагадує рис) в томатному соусі. Особливістю є додавання в соус кориці. Останнє для мене було диковинкою, тому що зазвичай корицю використовувала тільки при приготуванні солодощів, напоїв. Але поєднання з телятиною також прийшлося до душі.

Найбільше вразив і залишається улюбленим пиріг «соколатопіта». Це – шоколадний бісквіт з шоколадним прошарком, оздоблений зверху шоколадом. Тобто це – мрія шоколадоманів», – ділиться Анна Маніаті.

А тому сьогодні вітаємо Грецію, одну з найдавніших держав світу, з Днем незалежності та бажаємо їй процвітання, добробуту та зростання. GU

Поділитись

Коментарі закріті