Global Ukraine News

Історичні міфи як рушійна сила російської агресії

В столиці Греції Афінах 25-го листопада 2016 року відбулась конференція «Європейська безпека: Східна Європа – Україна – Греція. Сучасні міжнародні відносини. Перспективи та наслідки для світової безпеки». Захід відбувся у приміщенні одного з муніципалітетів Аттики, а саме Папагу-Холаргу на високому організаційному рівні, та привернув увагу авторитетної грецької аудиторії.

Конференція викликала зацікавленість не тільки серед представників української спільноти Афін та грецького суспільства, але – воєнних експертів, аналітиків, журналістів, а також представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Греції. У заході взяли участь, зокрема, посли Йорданії, Грузії, Хорватії, воєнні аташе Болгарії та Албанії, колишній воєнний аташе посольства Греції в Україні та багато інших фахівців відповідних галузей.

Читати за темою: Перший Israeli Ukrainian Entrepreneurship Forum – вже незабаром у Тель-Авіві

Відомий в грецьких та міжнародних колах науковець, аналітик, експерт з міжнародної безпеки та стратегічного аналізу Др. Атанасіос Другос, фахівець з питань пострадянського простору, блискуче виконав місію модератора конференції, а також виступив із доповіддю на тему «Стосунки Москви із Заходом після 2014-го року. В який спосіб можна справитися з асиметричними-гібридними загрозами в туманній міжнародній обстановці в епоху Дональда Трампа».

Привітанням відкрила конференцію Галина Маслюк, голова Асоціації української діаспори в Греції та філоукраїнців греків «Українсько-Грецька Думка».

«Україна — мирна країна. Дружня по відношенню до Греції, адже велика грецька громада України, яка є невід’ємною частиною українського народу та його історії, завжди була містком між нашими двома країнами. Зважаючи на всього лиш 25-ть років незалежності країни після розвалу «совєцької імперії», цілком природно, що вона зацікавлена у збереженні дружніх стосунків з усіма країнами в регіоні, а також в євроатлантичному просторі. Віримо, що такі заходи як не можна краще сприяють обміну інформацією та думками, в прагненні зрозуміти процеси, що відбуваються у світі в контексті геополітичних змін», – додала пані Маслюк, побажавши учасникам конференції плідної праці.

Марина Дьоміна, перший секретар Посольства України в Грецькій республіці з політичних питань, виступила від імені Посла України Володимира Шкурова.

Змістовними, цікавими та непересічними були виступи всіх без винятку доповідачів, серед яких Посол Грузії в Грецькій Республіці та Сербії Йосеб Нанобашвілі; дипломат, фахівець із закордонних справ, оборони і національної безпеки, директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин ГО «Майдан закордонних справ» Олександр Хара; експерт в галузі міжнародної безпеки, державних відносин і управління ризиками, президент Балтійсько-Чорноморської Конфедерації Безпеки Євген Рокицький, директорка українського представництва Конфедерації, керівник благочинного проекту «Діти у війні» Олена Прокопенко, ну і, звичайно, провідний науковець, аналітик, експерт з міжнародної безпеки та стратегічного аналізу Др. Атанасіос Другос.

У своїх виступах доповідачі торкнулися тем історичних зв’язків України та Греції; на фактах довели, що протягом віків Москва по відношенню до України мала войовничу, загарбницьку політику, спрямовану на винищення української нації як такої. Яскравими прикладами цього – окупація України радянською владою, штучний Голодомор 1932-33 рр., роковини якого світове українство разом з Україною відмічають цими днями, Друга світова війна, сталінські репресії, пригнічення української мови радянською владою, замасковані економічні та енергетичні війни, які РФ веде з Україною протягом останніх 25-ти років. Як апофеоз – ОКУПАЦІЯ Криму та війна на Сході України.

Читати за темою: Анна Маніаті: Наш сайт є єдиним джерелом інформації про Україну в Греції

Під час конференції також відбулася презентація книги відомого аналітика, асоційованого члена російсько-євразійської програми Королівського інституту міжнародних відношень (Лондон), Юрія Федорова «Гібридна війна по-руськи» («Hybrid War a La Russe»). У своїй праці науковець стисло та доступно спростовує історичні та сучасні міфи довкола російської агресії проти України, пояснює як російська пропаганда спрацювала в Україні, та як це відбувається в Європі. У своїй книзі пан Федоров називає конкретні політичні партії та окремі імена в різних країнах Європи, в тому числі і в Греції, котрі є друзями Кремля і провідниками його політики.

Велике враження на відвідувачів справила фотовиставка «Діти у війні» та показ документальної стрічки «Операція «Хвиля». На реальних прикладах та архівних документах вони показують історичний ланцюг системного пригнічення греків Москвою. Від Катерини II, коли греків з Криму переселили в Приазов’я, що спричинило багато смертей; сталінських репресій, коли греків тисячами розстрілювали без суду та слідства; до наших днів, коли через російську військову агресію весь Приазовський регіон опинився на лінії вогню. А діти, котрі там мешкають, лишилися частини свого дитинства. Найменші з них навіть не знають, що таке життя без щоденних обстрілів.

Не можна обійти увагою той факт, що заангажовані проросійські сили в Афінах доклали зусиль до того, щоб зірвати проведення заходу, а також внести безлад в роботу самої конференції.

Читати за темою: В Йорданії відкрилась фотовистака «Діти у війні»

Не зважаючи на це, захід відбувся згідно плану та вдало. Відеозаписи виступів, а також доповіді будуть незабаром доступні на сайтах інформаційних партнерів організаторів.

Конференція була організована Асоціацією української діаспори Греції та філоукраїнців греків «Українсько-Грецька Думка». GU

З деталями проведеної конференції можна ознайомитись за посиланням: http://www.ukranorama.gr/ua/.

Коментарі закріті