Global Ukraine News

Як українська громада Греції святкуватиме Великдень?

Українська громада в Греції організовує низку заходів до Світлого свята Великодня. Ще у березні осередок української діаспори Грецької Республіки – Центр підтримки і розвитку культурної спадщини «ТРЕМБІТА» оголосив про проект «Барви писанки» – «Colors of Pysanka», який триватиме з 9 по 23 квітня. Він об’єднав українців з Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Туреччини, Німеччини, Норвегії, Нідерландів, Греції, а також студії, майстерні, музеї та волонтерські організації з різних міст України (Львів, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Краматорськ, Бердянськ).

В Афінах з 6 по 9 квітня в рамках фестивалю пройде низка заходів, присвячених традиціям створення української писанки.

Читайте за темою: Українська громада Греції запрошує українців по всьому світу до писанкового проекту

6 квітня відбудеться вечір «Українська писанка в Афінах» за участі українських майстринь Роксоляни Загайської та Леонори Петровської. Під час зустрічі відвідувачі матимуть можливість помилуватися готовими творами майстринь, а також отримати навички з традиційного розпису писанки на майстер-класі.

«Традиційно, українська громада проводить майстер-класи з писанкарства кожен рік. Зазвичай, це відбувається у кожній українській школі в Афінах, іноді запрошують майстрів з України. Передбачаються традиційна мальованка, крапанка і, можливо, майстрині нам готують сюрприз. Наразі важко оцінити кількість всіх охочих, хто прийде на заходи. Інтерес виявили як українські школи міста Афін, так і румунське товариство, грецькі школи», – коментує Анна Маніаті, активістка української громади в Греції та президент Українсько-грецького бізнес хабу.

7 квітня в приміщенні НУО «Melissa Network of Migrant Women» буде проведено майстер-класи для Melissa Network, мігрантів та біженців. Також тут відкриється виставка робіт Роксоляни Загайської, котра триватиме до 9 квітня включно. 8 квітня (в недільній школі Центру «Трембіта») та 9 квітня також відбудуться писанкові майстер-класи.

Крім того, українська громада планує 8 квітня прикрасити дерево в Алсос Перістеріу писанками. Презентація писанкового дерева розпочнеться о 14-30 та супроводжуватиметься урочистою програмою за участю представників культурного центру «Трембіта», Посольства України, мерії району Перістері, української недільної школи «Берегиня», міжкультурної румуно-грецької асоціації «Дакіа» та української громади Афін.

Читайте за темою: Майстер-класи писанкарства з Тамарою Глушенок: як українці в Країні Басків та Памплоні (північ Іспанії) готувалися до Великодня

«Дерево буде прикрашено тими писанками, котрі вийдуть на майстер–класах. Окрім того, партнери з України – Волонтерська організація «Буковина – українському війську» – перешлють декілька писанок від учасників з Маріуполя і Краматорська. Дерево буде прикрашене до кінця пасхальних свят в Греції, тобто до 23 квітня. Думаю, що місцеві зацікавляться тим, що відбуватиметься. Адже в Греції ніхто такого не робить (не прикрашає дерева писанками). А все що нове – воно цікаве», – додає пані Анна.

Організатор фестивалю: Центр підтримки та розвитку культурної спадщини «Трембіта» під егідою Посольства України у Грецькій Республіці, за підтримки мерії району Перістері (Афіни), мерії району Палео Фаліро та НУО «Melissa Network of Migrant Women». Інформаційна підтримка: Ukranorama (НУО «Борисфен»).

«У Страсну П’ятницю в Греції проходить «епітафіос» – виніс гробу Господнього. Красива процесія, в якій беруть участь і українці. Греки на Пасху роблять крашанки, тобто фарбують яйця в один колір, переважно червоний. Українці також таке практикують. І, звичайно, більшість місцевих українців, як і греки, на Пасху смажать ягня на вертелі та готують інші м’ясні страви», – ділиться Анна Маніатті традиціями святкування Пасхи в Греції. GU

Поділитись

Коментарі закріті