Global Ukraine News

Як українська громада Греції святкуватиме Великдень?

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська громада в Греції організовує низку заходів до Світлого свята Великодня. Ще у березні осередок української діаспори Грецької Республіки – Центр підтримки і розвитку культурної спадщини «ТРЕМБІТА» оголосив про проект «Барви писанки» – «Colors of Pysanka», який триватиме з 9 по 23 квітня. Він об’єднав українців з Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Туреччини, Німеччини, Норвегії, Нідерландів, Греції, а також студії, майстерні, музеї та волонтерські організації з різних міст України (Львів, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Краматорськ, Бердянськ).

В Афінах з 6 по 9 квітня в рамках фестивалю пройде низка заходів, присвячених традиціям створення української писанки.

Читайте за темою: Українська громада Греції запрошує українців по всьому світу до писанкового проекту

6 квітня відбудеться вечір «Українська писанка в Афінах» за участі українських майстринь Роксоляни Загайської та Леонори Петровської. Під час зустрічі відвідувачі матимуть можливість помилуватися готовими творами майстринь, а також отримати навички з традиційного розпису писанки на майстер-класі.

«Традиційно, українська громада проводить майстер-класи з писанкарства кожен рік. Зазвичай, це відбувається у кожній українській школі в Афінах, іноді запрошують майстрів з України. Передбачаються традиційна мальованка, крапанка і, можливо, майстрині нам готують сюрприз. Наразі важко оцінити кількість всіх охочих, хто прийде на заходи. Інтерес виявили як українські школи міста Афін, так і румунське товариство, грецькі школи», – коментує Анна Маніаті, активістка української громади в Греції та президент Українсько-грецького бізнес хабу.

7 квітня в приміщенні НУО «Melissa Network of Migrant Women» буде проведено майстер-класи для Melissa Network, мігрантів та біженців. Також тут відкриється виставка робіт Роксоляни Загайської, котра триватиме до 9 квітня включно. 8 квітня (в недільній школі Центру «Трембіта») та 9 квітня також відбудуться писанкові майстер-класи.

Крім того, українська громада планує 8 квітня прикрасити дерево в Алсос Перістеріу писанками. Презентація писанкового дерева розпочнеться о 14-30 та супроводжуватиметься урочистою програмою за участю представників культурного центру «Трембіта», Посольства України, мерії району Перістері, української недільної школи «Берегиня», міжкультурної румуно-грецької асоціації «Дакіа» та української громади Афін.

Читайте за темою: Майстер-класи писанкарства з Тамарою Глушенок: як українці в Країні Басків та Памплоні (північ Іспанії) готувалися до Великодня

«Дерево буде прикрашено тими писанками, котрі вийдуть на майстер–класах. Окрім того, партнери з України – Волонтерська організація «Буковина – українському війську» – перешлють декілька писанок від учасників з Маріуполя і Краматорська. Дерево буде прикрашене до кінця пасхальних свят в Греції, тобто до 23 квітня. Думаю, що місцеві зацікавляться тим, що відбуватиметься. Адже в Греції ніхто такого не робить (не прикрашає дерева писанками). А все що нове – воно цікаве», – додає пані Анна.

Організатор фестивалю: Центр підтримки та розвитку культурної спадщини «Трембіта» під егідою Посольства України у Грецькій Республіці, за підтримки мерії району Перістері (Афіни), мерії району Палео Фаліро та НУО «Melissa Network of Migrant Women». Інформаційна підтримка: Ukranorama (НУО «Борисфен»).

«У Страсну П’ятницю в Греції проходить «епітафіос» – виніс гробу Господнього. Красива процесія, в якій беруть участь і українці. Греки на Пасху роблять крашанки, тобто фарбують яйця в один колір, переважно червоний. Українці також таке практикують. І, звичайно, більшість місцевих українців, як і греки, на Пасху смажать ягня на вертелі та готують інші м’ясні страви», – ділиться Анна Маніатті традиціями святкування Пасхи в Греції. GU

Share.

Comments are closed.