Global Ukraine News

У Варшаві відкриють виставку про історію Львова

16 травня у Варшавському національному археологічному музеї відкриється унікальна виставка, де можна буде відчути історію Львова крізь призму археологічних знахідок. «Врятовані скарби підземного Львова» — це понад півтисячі артефактів, серед яких посуд, горщики, дитячі свищики, десятки люльок, а також монети та рідкісні підвіски. Передає «Наш вибір».

Під час офіційного відкриття виставки будуть присутні організатори — археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. А до того, аби у Варшаві змогли більше дізнатись про невідомий Львів, долучились також працівники Археологічного музею міста Кракова та Варшавського національного археологічного музею. Виставка відбувається під патронатом Посольства України в Республіці Польща.

Читайте за темою: У Польщі незабаром стартує «Українська весна»

Організатори наголошують, що завдяки виставці можна буде здійснити подорож крізь віки — від часу ще до заснування княжого міста і до сьогодення, адже найдавніші експонати датуються VІІ століття, а «найновіші» належать до зламу ХІХ та ХХ століть.

Виставка буде поділена на два блоки, кожен з яких матиме свою «родзинку», наприклад, у вигляді скарбів, датованих XV ст. Окрім цього, важливою ідеєю компонування експозиції є представлення щоденного життя львів’ян у різні історичні епохи. За словами куратора виставки Наталії Войцещук, самі по собі побутові речі мовчазні, але саме археологи здатні наділити їх мовою.

Офіційне відкриття виставки відбудеться 16 травня о 14.00 у Варшавському національному археологічному музеї (вул. Длуга, 52). Оглянути її можна буде до кінця серпня 2017 року.

Поділитись

Коментарі закріті