Global Ukraine News

У Польщі незабаром стартує «Українська весна»

10 травня у Познані стартує ювілейний 10 фестиваль «Українська весна». Цьогоріч  свято української культури триватиме до 27 травня, а фестивальні заходи проходитимуть також у містах Лєшно, Тарново Подгурне, Курнік, Бояново і Гнєзно.

У 2007 році при Почесному консульстві України у Познані Лукаш Горовські – тодішній почесний консул – створив  Товариство «Польща-Україна». Згодом постала вона – «Українська Весна». Цьогоріч фестиваль святкує ювілей. Організатори зазначають, на початку створений лише як площадка для огляду культури східного сусіда, тепер фестиваль став стабільною платформою зустрічей локальних мистецьких середовищ із українськими партнерами.

Читайте за темою: У Польщі відкрили інтеграційний центр для українців

Цьогріч у програмі «Української весни», крім мистецьких новинок з України, низка проектів, які є результатами такої польсько-української кооперації. Організатори пропонують переглянути спектакль «Сон про кращу країну», підставою до якого стали тексти Сергія Жадана. Режисерка спектаклю Юлія Білінська є лауреаткою Стипендії Міністра Культури та Національної Спадщини Gaude Polonia. Спектакль, в свою чергу, є результатом співпраці  з познанським Театром Анімації. Музику до спектаклю написав фронтмен українського гурту «Оркестр Че» Олег Каданов. Пре-прем’єра спектаклю відбулась 22 квітня. Показ вистави в межах фестивалю відбудеться 16 та 17 травня. У програмі фестивалю – концерт відомого гурту ONUKA. Концерт відбудеться 20 травня.

Поділитись

Коментарі закріті