Global Ukraine News

«Версальське захоплення» або що ми робимо для історичної точності?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Тиждень тому під час візиту Володимира Путіна до Франції російський очільник у своїй промові ухитрився назвати Анну Ярославну, дочку київського князя Ярослава Мудрого, «русской». «Накладати лапу» та привласнювати собі чуже – звична тактика «російського ведмедя», як і переписування історії та спекулювання минулим.

Проте Анна Ярославна – знана фігура у самій Франції, вона – прабабця 30-ти французьких королів, «перша емігрантка з України», за висловом Владики Бориса Гудзяка з УКУ. А тому питання полягає не стільки в тому, що сказав російський очільник, а в тому, що ми, українці, та держава Україна робить для того, щоб нашу історію було не так легко перекрутити чи й взагалі вкрасти.

Інтернет-баталії: Україна та Росія

Уже кілька днів поспіль користувачів мережі веселить сварка між акаунтами України та Росії в Твіттері. Обмін репліками, як видається, почався зранку, коли «Україна» твітнула «Росії» малюнок, з текстом, що у 1051-му році, в час вінчання Анни Ярославни із королем Франції Генріхом Першим, на території майбутньої Москви стояв ліс. У відповідь «Росія» відповіла, що у той же час у Новгороді вже було збудовано величний храм Софії. В хід пішли меми з «Сімпсонів» та ілюстрування зі знаменитого британського серіалу «Шерлок», а до суперечки навіть російське МЗС підключилося.

Читайте за темою: Королева Анна, Версальський палац та брехливі ЗМІ Росії: які висновки для України з зустрічі Путіна та Макрона?

А дехто припускав, що наступною мішенню Путіна стане українська Роксолана, та й уже підготували відповідний мем на цю тему, де турецький очільник Ердоган пояснює Путіну, що навіть неосвічені турки в курсі, що Роксолана — українка.

Те, що український гумор не раз дозволяв нам обійти інформаційні атаки чи викривлення Кремля, – факт відомий. Але якщо відставити жарти в сторону, то побачимо, що на офіційному сайті МЗС України, в розділі заяв немає нічого на цю тематику.

У Фейсбук Дмитро Шимків з Адміністрації Президента написав: «Мої дорогі французькі друзі, президент Росії Путін намагався ввести вас в оману сьогодні – Анна Київська, королева Франції, з Києва, не з Москви (на той час Москви навіть не існувало)».

Громадськість та кінематограф на сторожі історичної правди

Та українці Франції випередили Путіна ще задовго до його недолугої заяви, адже в містечку Санліс функціонує цілий культурний центр Анни Ярославни. Як бачимо, поки наша влада гасить пожежі, громада грає на випередження.

Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.