Global Ukraine News

«Версальське захоплення» або що ми робимо для історичної точності?

«Богу дякувати, завдяки ініціативі Анни Кантер, Вікторії Деллінджер, отця Михайла Романюка та Стефана Дуніковського розвивається культурний центр Анни Ярославни; тихо, але чітко і невпинно, під проводом отця Юрія Лещинського зростає парафія, названа на честь її святих дядьків – Бориса і Гліба – перших святих українського народу. Велике спасибі підприємцям зі Львова та іншим жертводавцям, за щедрі пожертви яких і була придбана ця церква у 2013 році. Якщо у когось досі був сумнів щодо важливості нашого проекту в Санлісі, щодо української духовної місії на землі, по якій ступала Анна Ярославна, президент Росії його розвіяв. Цього року в першій половині травня майже сто студентів Української Академії Лідерства з Харкова та Полтави, молодіжний хор греко-католицької парафії святої Варвари з Відня та багато гостей з різних країн збагатили традиційні святкування Дня Анни Ярославни. Заохочую усіх приїжджати і причинитися до того, щоб наріжний камінь українсько-французьких стосунків у минулому ставав знову наріжним каменем для їх розвитку у майбутньому. Наступне святкування в Санлісі та літургія пам’яті жертв Голодомору в Соборі Паризької Богоматері відбудуться 18-19 листопада цього року. А через рік у дусі Анни Ярославни та святих Бориса і Гліба з ласки Божої проводитимемо українсько-європейський форум», – написав Владика Гудзяк на своїй сторінці у Facebook.

Читайте за темою: Владика Борис Гудзяк: «Наша перша українська іммігрантка була королевою Франції» (Фото, відео)

А тим часом українська компанія «Kinorob» та французька «Dadafilms» анонсували початок зйомок історичної драми «Анна Київська – королева Франції» (Anna de Kiev). Зйомки байопіку (біографічного фільму) заплановані на літо-осінь 2018 року на території Франції і України, а в широкий прокат «Анна Київська» вийде у 2019 році, повідомляє «Новое время»

Це – історія, заснована на історичному романі французької письменниці Жаклін Доксуа, де за правління Анни та Генріха Франція зазнає великого розквіту. За допомогою зброї та дипломатії вони перемагають ворогів, розширюють свої землі і приносять на них мир і спокій.

«Наша основна мета – створити якісний історичний фільм для широкої аудиторії, зрозумілий глядачеві і в Україні, і у Франції, і в інших країнах. Також фільм продемонструє широкій громадськості виняткову роль, яку зіграла династія Ярослава Мудрого у французькому державотворенні. Історія княжни Анни Ярославни може стати поворотним моментом для перегляду геополітичної ролі України за останні 1000 років, що особливо актуально в умовах нинішнього повернення України в Європу і боротьби за свою ідентичність», – зазначає продюсер проекту Єгор Олесов («Незламна», «Сторожова застава», «Поліна»). Проте тут є один невтішний аспект: вихід фільму буде лише через кілька років, а тому питання, чи не випустить Росія до того часу свою стрічку з власним брехливим баченням?

Читайте за темою: У Франції вшанують Анну Київську

А також, на надгробку дочки Ярослава Мудрого красується символ України – на плиті видно герб нашої країни – тризуб, а тому, за переконаннями українців, і суперечки про те – чия королева, російська чи українська, й бути не може.

Ситуація з Анною Ярославною, хоч і є типовим ходом Росії, який, однак, вдався не так легко через активність українців, піднімає важливе питання того, що Україні на сучасному етапі важливо навчитися захищати не лише свою територію та безпеку громадян, але й свою історію та культуру, свою мову. Направити більш системні зусилля, повчитися в інших країн, як добре підтримати те, що вже роблять українці, а не відгороджуватися парканами та міністерськими папірцями – ось, що нам варто перейняти. GU

1 2
Поділитись

Коментарі закріті