Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Барселоні (Іспанія): інтерв’ю з Ольгою Дзюбан

GU: Ви можете порівняти активність громади українців в Іспанії до Майдану та після? Чи були зміни?

Події в Україні дуже підсилили патріотичні почуття українців. Деякі почали писати вірші на патріотичну тематику. Ми більше стали цікавитися подіями в Україні, вболівати за нашу Батьківщину та допомагати. Дуже хочеться, щоб наша країна була процвітаючою, правовою, незалежною. Країною, де люди могли б отримати роботу і за зароблені чесно кошти вчитись, лікуватись, працювати і жити достойно. Де була б забезпечена старість. А головне – щоб був мир.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Ірландії: інтерв’ю з Михайлом Баскіном

GU: Які у Вас плани на наступні проекти?

15 червня плануємо провести для української громади та жителів і гостей Барселони концерт  танцювальної групи «Громовиця» і скрипаля віртуоза Василя Попадюка. Це – українці, які живуть в Чикаго.

23-25 червня наша асоціація візьме участь у І Міжнародному культурному Фестивалі, який організовує каталунська асоціація і запрошує до участі усі асоціації Барселони, які  представляють культуру своєї країни. Усього в  Барселоні налічується 160 країн. Тут ми  виставимо картинну галерею українського художника Олега Шупляка, покажемо  фільми Лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка кінорежисера Валентина Сперкача, вироби із дерева ручної роботи, вишиванки, печиво, виступ самодіяльних артистів-членів асоціації. Зокрема, познайомимо іспанців та гостей Фестивалю з українським народним інструментом – бандурою. Передбачається 150 тисяч відвідувачів.

У вересні з 12 по 17 в Барселоні та курортному містечку Льорет де Мар українська асоціація «Джерело» за підтримки Посольства України в Мадриді, Генерального Консульства України в Барселоні, Товариства зв’язків з українцями за межами країни «Україна-Світ», Уряду Каталонії, Місцевої влади Барселони проводитиме ІІІ Міжнародний  Фестиваль «UcraniaFest».

Читайте за темою: Українська публічна дипломатія в Бостоні: інтерв’ю з Катериною Малаховою

Мета Фестивалю – популяризація української народної, сучасної та фольклорної творчості, взаємозбагачення культурних традицій, обмін досвідом творчої діяльності композиторів, поетів, хореографів, музичних керівників, продюсерів, фотографів, дизайнерів національного та сучасного одягу, народних митців, кулінарів та поварів української національної кухні, а також розширення культурних, туристичних, інформаційних та ділових зв’язків через засоби творчого спілкування між  державами Україна та Іспанія.

Запрошуються до участі:

  • фольклорні, етнографічні, музичні, театральні, хорові, хореографічні колективи, ансамблі народної  етнічної та естрадної пісні, танцю, дизайнери українського костюму, троїсті музики;
  • переможці районних, обласних, регіональних, всеукраїнських мистецьких, міжнародних конкурсів у будь-якому жанрі;
  • самодіяльні художники та майстри, які працюють виключно у традиційному українському стилі у жанрах художньої вишивки, різьби та розпису по дереву,  макраме, писанкарства, лялькарства тощо.
  • учасниками та гостями Фестивалю можуть бути резиденти інших країн.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті