Global Ukraine News

Народна дипломатія в Єгипті: інтерв’ю з Наталією Валяєвою

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення глобальної комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України. Для кращого розуміння ситуації у Єгипті, ми звернулись до глобальної та проактивної українки – Наталії Валяєвої.

Наталія Валяєва, представниця мережі Global Ukrainians в Єгипті

GU: Наталіє, розкажіть, будь ласка,  про себе.

Народилася я в Одесі, але все своє доросле життя прожила з родиною в Києві. Закінчила Київський Національний Економічний Університет, маю MBA з маркетингу, працювала в різних сферах, пов’язаних з комерцією, зокрема, в таких виданнях як «EGO», «Time Out», «FORBES». Крім того в мене був невеличкий бізнес, хобі, світські заходи, зйомки в рекламних роликах – я дуже соціально-активна людина, тому моє життя в Україні було дуже цікавим і насиченим.

Пізніше я вийшла заміж і переїхала в Єгипет, де живу вже майже два роки. Знаходжу для себе творчі заняття: в’яжемо, шиємо, робимо віночки. Важко сказати, що у нас сформувалась певна громада, ми робимо перші кроки для цього. Та люди сюди не приїжджають сім’ями починати життя з початку, відкривати бізнес, тут не така країна. І це – частина арабського світу, тут зовсім інша мова, культура. Багато українок приїжджали тимчасово на заробіток у Хургаду та Шарм-ель Шейх, частина їх осіла в тих містах або переїхали до столиці. А в Каїрі, Александрії, Гізі та інших містах – живуть в основному українські жінки, які вийшли заміж і живуть тут із сім’ями.

GU: Ви можете порівняти активність громади до Майдану та після? Чи були якісь зміни?

Я ще застала Майдан у Києві. А вже тут, живучи в Каїрі, ми з чоловіком та друзями слідкували за подіями, що у нас відбувалися, і ми допомагали, як могли: передавали валізи теплого одягу, ліки. Наскільки мені відомо, українці, які живуть у Каїрі, до Майдану були не згуртованими, підтримували контакт більше в соціальних мережах. Але завдяки Ірині Галензі ми почали збиратися разом, спочатку рідко, потім частіше.

Таким чином я знайшла своїх людей, ми почали більше спілкуватися, говорили про Україну, про пристосування до місцевого побуту. Одного разу з’явилася думка зробити якийсь великий захід і зібрати всіх українців. І я знайшла контакти, домовилися про зустріч з Послом України в Республіці Єгипет – Геннадієм Георгійовичем Латієм. Ми з подругами запропонували почати з дитячого Нового року, так як це загальне свято для всіх націй. Нас підтримали та завдяки цьому ми й провели це свято на території Посольства України. Його відвідали близько 150 людей з дітьми. Ми організували святково-розважальну програму, був Дід Мороз і Снігуронька, частування, нагороди за конкурси. Багато яскравих подарунків організувало саме Посольство. Ну і ми теж не відставали: українка Юлія Сухорукова замовила для всіх діточок кольорові пряники, один з батьків – Євген Гуцал – організував закупку та доставку в Єгипет подарункових новорічних цукерок з України, в нас були хенд-мейд віночки та шарфики. Всі діти прийшли в новорічних костюмах, співали, розповідали вірші, грали! То було справжнє свято, ми не чули жодного невдоволеного відгуку, отримали так багато добрих слів! І саме це надало нам сил та впевненості, що ми – на правильному шляху.

Святкування Нового року українцями Єгипту

Читайте за темою: Народна дипломатія в Австралії: інтерв’ю з Ольгою Олейніковою

Цікаво, що на це свято до нас приїжджала одна українська режисерка Ксенія Джорно, яка живе в Абу-Дабі. Вона знімає фільм про українок, які живуть за кордоном, руйнує всі стереотипи про змішані сім’ї, особливо в арабських країнах.

Читать далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті