Global Ukraine News

Global Ukrainians у фокусі аналітичних українських та європейських видань

Як було зазначено неодноразово під час ІІІ Форуму Global Ukrainians 15-16 липня та прес-конференції в УКМЦ 19 липня, мережа Global Ukrainians перетворилася на суб’єкта і її неможливо більше ігнорувати і через її потенціал, і через унікальний досвід та навики, якими володіють лідери-експати. А тому все частішими стають матеріали не лише в українських, але й у закордонних виданнях, які стосуються феномену Global Ukrainians.

Global Ukrainians та культурна дипломатія

Йшлося про Global Ukraine, мережу Global Ukrainians, українських лідерів-експатів та співпрацю з державними установами  у збірнику науково експертних матеріалів «Політика культурної дипломатії: стратегічні пріоритети для України», який підготував Національний інститут стратегічних досліджень, під координацією Оксани Розумної та Тетяни Черненко.

Так, у матеріалі «Стратегічна дилема українського МЗС: як перестати гасити пожежі, та почати, нарешті, грати в шахи? Про необхідність створення глобальної системи народної дипломатії» зазначається, що українські лідери-експати, які об’єднані у мережу Global Ukrainians, займаються різними проектами у сфері народної дипломатії, a саме: інформаційно-політичними проектами, культурною дипломатією, бізнес-дипломатією, аналітично-експертною дипломатією, соціально-медично-гуманітарними проектами.

Діяльність понад 100 постмайданних рухів у світі, які народилися в  різних його куточках паралельно з тим, як розвивалися події на Майдані, потребує комплексної стратегії та мінімальної координаційної бази на основі комунікаційної платформи, яка була ініційована організацією Global Ukraine для динамічного розвитку iнтегрованої мережi проукраїнських ініціатив в Україні та світі, що охоплює більшість регіонів світу.

Читайте за темою: Опис діяльності Global Ukrainians на прикладі культурної дипломатії

Одна з яскравих характеристик глобального світу – це розвиток нових сучасних мережевих організаційних форм. Унікальність мережі Global Ukrainians у тому, що вона існує та працює на глобальному рівні, показуючи своїм досвідом цікавий приклад глобальної віртуальної мережі, яка розвиває спільну комунікаційну платформу задля просування та лобіювання українських інтересів у новому глобальному світі.

Тому, поки МЗС буде займатися реформою дипломатичної служби України, одним із важелів роботи має бути надання підтримки та інтегрування існуючих ресурсів народної дипломатії задля більш системного просування інтересів України на глобальному рівні.

Дослухання та використання досвіду Global Ukrainians дозволить Україні значно ефективніше відстоювати свої інтереси, що в умовах гібридної війни з Росією має критичну важливість. Ключовими факторами успішного просування інтересів України у світі є синергія спільних дій, копродукція, спільні проекти, які допоможуть покращити імідж України та її місце в світовій політичній ієрархії.

Феномен Global Ukrainians та питання лідерів-еспатів

Нещодавно у журналі Baltic Worlds був опублікований матеріал «The ambiguities and social capital of global Ukrainians», де розповідається про ІІ Форум Global Ukrainians та аналізується питання залучення експатів.

Мітинги в європейських та північноамериканських країнах протягом Революції Гідності були свідченням пробудження діаспори та бажання допомоги змінам у країні. Повернення експатів  може покращити ситуацію, яка склалася через так званий відтік мізків в Україні, адже ця група є не лише високоосвіченими та кваліфікованими спеціалістами, вони також володіють відповідним соціальним капіталом.

Читайте за темою: Резолюція ІIІ Форуму Global Ukrainians

Щоб бути ефективними, експати об’єднуються з однодумцями в певні утворення, як організація Global Ukraine. Проте у цьому випадку, зазначає автор, важливим є перехід від так званого гнучкого громадянства (передбачає проживання в декількох країнах) до ефективного громадянства. Автор підкреслює також i ризик внутрішньо групових суперечок через існування певних структурних  та культурних стереотипів. Тому питання експатів, наголошується у матеріалі, варто критично вивчати з погляду як соціальної групи, так і віртуальної соціальної групи.

Майдан призвів до появи нових соціальних верств: волонтери, добровольці, блогери, активісти ГО. Все це, разом із поверненням експатів, символізує про формування горизонтальної політичної культури, в якій ключовими рисами є довіра, взаємна участь та громадянська активність. Українці повинні використати свою недовіру до влади як інструмент тиску та вимагати змін, народ повинен стати свого роду контролером змін. Global Ukrainians цікаві тим, що вони вміють брати ініціативу, мають велику здатність до самоорганізації, та – головне – вміють розвивати синергію не тільки на словах, але й в конкретних діях. GU

Поділитись

Коментарі закріті