Global Ukraine News

Як українці в Єгипті святкували День Незалежності?

Українці по всьому світу відзначали День Незалежності, організовуючи цікаві святкування, флешмоби, мітинги, спортивні заходи. Долучилася до святкувань і українська громада в Єгипті, яка організувала справжнє сімейне свято для всіх. Global Ukraine News поспілкувався з Наталією Валяєвою, активісткою української громади в Єгипті, про організацію свята, враження відвідувачів та найбільш яскраві моменти.

GU: Пані Наталіє, розкажіть, будь ласка, про організаторів заходу?

По-перше, хочу висловити велику подяку спортивному клубу «Геліополіс», який нас приймав цього разу. Його велика зелена територія занурює в атмосферу затишку та, водночас, активного життя. Ми сподіваємося, що в цьому клубі, якому виповнилося 106 років, українські спортсмени братимуть участь у міжнародних змаганнях з водних видів спорту. По-друге, завдяки підтримці нашого Посольства України в Республіці Єгипет та Посла Латія Геннадія Георгійовича вдалося домовитися з клубом про велике приміщення з усіма зручностями та сервіс обслугою для проведення масового заходу. Простора зала, велика сцена, чудовий звук, щира допомога персоналу – ми, як організатори, все це оцінили та будемо раді продовжувати нашу співпрацю з клубом.

Вiце-Президент клубу «Геліополіс» та Посол України в Єгипті

Ми давно думали, як краще провести цей день. У серпні багато хто з українців ще перебував в Україні, потім у вересні був великий мусульманський фестиваль, тому було оголошено, що своє свято ми проводитимемо 17-го вересня. На жаль, дехто цього року покинув нашу команду (закінчився контракт, повернулися додому чи поїхали в іншу країну), але ми всі продовжуємо спілкуватися та обговорювати різні теми та наші свята.

В нас є наш постійний локомотив – Лілія Дідук, генератор ідей. Вона дуже відповідальна та багато робить для організації свят. Наприклад, цього разу було надруковано подарункові календарики, які були запропоновані всім охочим, а також призові настільні календарі, зібрані якісні відеоматеріали та музика до свята, закуплені призи та подарунки матусям та всім дорослим, хто брав участь у конкурсах. Та ще й до тих конкурсів треба було підготуватись, заздалегідь закупити все необхідне та провести їх.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Єгипті: інтерв’ю з Наталією Валяєвою

В мене теж були певні обов’язки з організації, збору всіх бажаючих прийти на свято та інше. Я підготувала широку презентацію для дітей про історію Київської Русі, князів, особливу увагу приділила Анні Ярославні, яка з часом стала королевою Франції. А наприкінці виступу провела вікторину з нагородженням найкмітливіших дітей. Крім того, вже традиційно привезла з України книжечки з віршами та оповіданнями для дітей, сувеніри, навчальні матеріали, тощо.Віка Тітаренко, яка у нашій команді з перших днів, підготувала та провела чудову вікторину на знання державної символіки України серед дітлахів. А пізніше – конкурс з історії України для дорослих. А ще разом з Настею Масною вони проводили дитячі конкурси, а це чималий труд – працювати з дітками різного віку. Віка та Настя – дві наші красуні-зіроньки, які на єгипетському телебаченні брали участь у показі зразків українського вбрання. Дітки їх дуже полюбили!

Вiкторія Тітаренко i Анастасія Масна з чоловiками

GU: Хто допомагав, підтримував в організаційних моментах?

В нас громада постійно розширюється, долучаються нові люди. Наша активістка Інеса Піонтковська разом з Лідією Кірік займалися організаційними питаннями та проведенням конкурсу серед українських господинь. Олена Александрова та Владик Дідук прикрашали залу та допомагали іншим. Клуб надав нам великий стенд для проведення конкурсу дитячого малюнку.

Велику допомогу та підтримку ми постійно одержуємо від нашого Посольства. Геннадій Георгійович привіз з України подарунки для переможців конкурсу дитячого малюнка на тему «Я і прапор України». Для дорослих, хто добре знає нашу історію та брав участь у вікторинах, теж були надані чудові призи від Посольства. А ще є наша «права рука» в усіх організаційних моментах – Сергій Кірік. Все, що стосується необхідного реквізиту, якихось дрібниць чи технічних питань, він, як добрий чарівник, – завжди поруч та допомагає втілювати наші забаганки.

Читайте за темою: Українці в Єгипті знайомили місцевих жителів з культурою України

Наші чоловіки нас теж підтримують. Хто їздить допізна до типографії за друкованими матеріалами, хто робить чудові професійні фотографії, особливо дитячі. Та й багато хто з них прийшов у вишиванках або у жовто-блакитному вбранні.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті