Global Ukraine News

Мітинги у сусідніх Росії та Білорусі: «Він вам не Дімон» та «податок на дармоїдство»

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global  Ukraine News

Новинні стрічки українців цими вихідними були переповнені повідомленнями про події в сусідній Білорусі та Росії, де чимало громадян вийшли на мітинги протесту.

«Серйозний дядечко корупціонер» – на мітинги в Росії вийшло понад 30 тисяч осіб

Причина невдоволення: «Він вам не Дімон. Він – серйозний дядечко-корупціонер. Дмитро Анатолійович Медведєв зовсім не такий нешкідливий і комічний персонаж, яким він здається. Нехай вас не вводить в оману сон на засіданнях, бадмінтон, або захоплення гаджетами. Це – дуже хитра і жадібна людина, злегка схиблена на резиденціях і елітній нерухомості, яка створила заради володіння ними одну з найбільших корупційних схем у країні. І, треба віддати йому належне, одну з найвитонченіших. Ми знайшли, описали і документально довели існування мережі благодійних та некомерційних фондів, організованих довіреними особами та родичами Медведєва. Слово «благодійних» бентежити не повинно: одержувачами «допомоги» тут є тільки Медведєв і його сім’я», – так пише Олексій Навальний, російський опозиціонер, у вступі до свого фільму «Він вам не Дімон», який і став поштовхом для російського населення, яке 26 березня вийшло на протестні акції проти корупції по всій країні.

Хронологія подій: Мітинги відбулися в десятках міст, в тому числі у Москві, Санкт-Петербурзі, Владивостоці, Хабаровську, Йошкар-Олі, Томську, Новосибірську, Читі, Барнаулі. Активісти повідомляли про них у мережі Twitter під хештегом #ДимонОтветит, очевидно натякаючи на необхідність притягнути російського прем’єра до відповідальності.

За попередніми підрахунками Meduza, по всіх містах на акції протесту 26 березня вийшли від 32 359 до 92 861 чоловік, затримані були 1666 – 1805 чоловік.

Читайте за темою: Баталії початку весни або Україна vs Росія в Міжнародному Суді ООН: реакція англомовних ЗМІ

Експерти кажуть, що вперше за довгий час протести в Росії перекинулися і за межі столиці, в регіони. «Вийшло багато молоді. Опозиція зуміла мобілізувати людей чіткими гаслами, які близькі всім. Це не щось спільне про демократію, а проти злодійства», – сказав російський політолог Дмитро Орєшкін. За його словами, лідер опозиції Олексій Навальний, зумівши організувати недільні протести по всій країні, вийшов на федеральний рівень.

Однак виграти президентські вибори, вважає політолог, йому навряд чи вдасться, занадто вже популярний Путін, який асоціюється з батьківщиною.

Реакція на мітинги: Російська влада в захоплення від акцій не прийшла. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав провокацією заклик вийти 26 березня на акцію протесту: «Ми знаємо, що низка осіб закликає до того, щоб виходити на вулиці. Це незаконно. Це незаконні заклики, і це фактично ніщо інше, як провокація».

Іnforesist повідомив такі дані про затриманих: у Владивостоці затримали 40 осіб, у Південно-Сахалінську затримано мінімум п’ять чоловік, а після мітингу – ще дев’ять; у всіх перевірили документи і відпустили. Серед затриманих були неповнолітні, у Комсомольську-на-Амурі було затримано шість осіб, у Хабаровську – 5 осіб.

«Заспокоєння» та «зачистка» розбурханих росіян триває й досі, і не лише у відділах міліції, а й в стінах університетів: вище згадане відоме видання Meduza опублікувало відео, зняте студентом під час лекції, де викладач розповідає про неприпустимість боротьби з корупцією, адже за його переконаннями «якщо в країні немає корупції, то така країна нікому не потрібна».

Читати далі
1 2
Поділитись

Коментарі закріті