Global Ukraine News

Геннадій Болдир: примусове позбавлення українського громадянства – анахронізм

Джерело: Торгово-промислова палата України

Автор: Геннадій Болдир, заступник директора Дирекції міжнародного співробітництва

13 березня 2017 року Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про ‎внесення змін до закону України про громадянство, який пропонує позбавити українського громадянства осіб, що мають громадянство іншої країни, визначаючи цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. Законопроект одразу викликав хвилю дискусій, адже стосується великої маси закордонних українців, а станом на сьогодні українська діаспора та закордонні українці – найпотужніша сила підтримки України на глобальному рівні.

Читати за темою: Звернення до Президента та до Верховної Ради України щодо створення Національної Комісії для публічного обговорення питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців 

ТПП України, спільно з іншими асоціаціями, намагається об’єднати українців, які мають бізнес за кордоном, або працюють у бізнесі за кордоном для того, щоб використовувати цю комунікацію на користь України та української економіки. Ми не розуміємо, яким чином такий законопроект може позитивно вплинути на ці комунікації .

Його ухвалення матиме невідворотний вплив  на бізнесові процеси, економіку країни.

Навряд чи він вплине на обсяг грошових переказів. У свою чергу, інвестиції й надалі будуть надходити з тих країн, яких ми знаємо, як інвесторів України  номер один (Кіпр, Нідерланди). Такий законопроект може вплинути на прийняття рішень інвесторів з таких країн як Канада, Австралія, США, неофшорні країни  ЄС тощо.

Читати за темою: Множинне громадянство та захист прав закордонних українців

Варто подивитися на це питання ширше. Я 4 роки працював в Австрії і в силу своїх функціональних обов’язків щодня спілкувався з австрійським бізнесом –  практично в усіх компаніях серед працівників я бачив українців, наших громадян.

Коли у великої чи середньої закордонної компанії постає питання, чи варто  інвестувати в Україну  – ці люди є нашим ресурсом і агентами нашого впливу, і якщо влада буде висловлювати своє ставлення до цих людей подібними законопроектами – розраховувати на цей ресурс нам буде важко.

 

 

Поділитись

Коментарі закріті