Global Ukraine News

Історія українки, на честь якої у Нью-Йорку встановили фонтан

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Однією з окрас відомого Центрального парку на Мангеттені є меморіал, присвячений українці Софії Айран Лоуб (дівоче прізвище Саймон), яка народилась 4 червня 1876 року в місті Рівне Волинської губернії. Відомо, що її батька звали Шмуель Саймон, а матір Марі Кері. Батько Софії працював у Рівному ювеліром, мав свою майстерню. Передає uapost.

У 1882 році родина Саймон вирішила емігрувати до США, де вони оселились у місті Мак-Кіспорт штату Пенсільванія.

Читайте за темою: Українка позмагається за французьку корону краси

З часом Софі стає відомою журналісткою та громадською діячкою в країні, з думкою якої рахуються. У 1923 році її навіть обрали президентом Міського комітету дитячого соціального забезпечення, і майже сім років вона, не шкодуючи сил, пропрацювала на цій посаді в Нью-Йорку. У своїй боротьбі за права знедолених вона активно співпрацює з активісткою Ханною Ейнштейн та її Фондом жінок-вдів.

Софі у своїй боротьбі добилась запровадження в більшості штатів (42) пенсії, яка виплачувалась жінкам-вдовам. Софі була посередником між владою Нью-Йорка і таксистами, які боролись за свої права. Саме з її ініціативи було створено Комітет з питань соціального захисту дітей в Америці.

Читайте за темою: Українка вразила глядачів та суддів шоу краси у В’єтнамі

У 1925 році Перший Міжнародний конгрес з благополуччя дітей в Женеві прийняв її резолюцію, що підтверджує право дітей сиріт на сімейне житлове життя, а не лише на дитячі будинки. Її доповідь про сліпих дітей у Сполучених Штатах була одноголосно прийнята Лігою Націй у 1926 році.

У Центральному парку Нью-Йорка на честь Софі Лоуб був встановлений меморіальний фонтан біля дитячого майданчика ім. Джеймса М. Левіна, що біля входу з 76-ї Іст-стріт. Автором фонтану є скульптор Фредерік Джордж Ричард Рот.

Share.

Comments are closed.