Global Ukraine News

Історія українки, на честь якої у Нью-Йорку встановили фонтан

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Однією з окрас відомого Центрального парку на Мангеттені є меморіал, присвячений українці Софії Айран Лоуб (дівоче прізвище Саймон), яка народилась 4 червня 1876 року в місті Рівне Волинської губернії. Відомо, що її батька звали Шмуель Саймон, а матір Марі Кері. Батько Софії працював у Рівному ювеліром, мав свою майстерню. Передає uapost.

У 1882 році родина Саймон вирішила емігрувати до США, де вони оселились у місті Мак-Кіспорт штату Пенсільванія.

Читайте за темою: Українка позмагається за французьку корону краси

З часом Софі стає відомою журналісткою та громадською діячкою в країні, з думкою якої рахуються. У 1923 році її навіть обрали президентом Міського комітету дитячого соціального забезпечення, і майже сім років вона, не шкодуючи сил, пропрацювала на цій посаді в Нью-Йорку. У своїй боротьбі за права знедолених вона активно співпрацює з активісткою Ханною Ейнштейн та її Фондом жінок-вдів.

Софі у своїй боротьбі добилась запровадження в більшості штатів (42) пенсії, яка виплачувалась жінкам-вдовам. Софі була посередником між владою Нью-Йорка і таксистами, які боролись за свої права. Саме з її ініціативи було створено Комітет з питань соціального захисту дітей в Америці.

Читайте за темою: Українка вразила глядачів та суддів шоу краси у В’єтнамі

У 1925 році Перший Міжнародний конгрес з благополуччя дітей в Женеві прийняв її резолюцію, що підтверджує право дітей сиріт на сімейне житлове життя, а не лише на дитячі будинки. Її доповідь про сліпих дітей у Сполучених Штатах була одноголосно прийнята Лігою Націй у 1926 році.

У Центральному парку Нью-Йорка на честь Софі Лоуб був встановлений меморіальний фонтан біля дитячого майданчика ім. Джеймса М. Левіна, що біля входу з 76-ї Іст-стріт. Автором фонтану є скульптор Фредерік Джордж Ричард Рот.

Share.

Comments are closed.